"Seyitömer Termik Santralinin Özelleştirilmesi Gerekiyor"

"Seyitömer Termik Santralinin Özelleştirilmesi Gerekiyor"
Kütahya AKP Milletvekili Hasan Fehmi Kinay yaptığı açıklamda Kütahya Seyitömer Termik Santraline 450-500 Megavat gücünde yeni bir santralin daha yapılacağını; ancak mevcut kanunlara göre yapılacak yeni santralin devletin yapmasının mümkün olmadığını bel

Kütahya AKP Milletvekili Hasan Fehmi Kinay yaptığı açıklamda Kütahya Seyitömer Termik Santraline 450-500 Megavat gücünde yeni bir santralin daha yapılacağını; ancak mevcut kanunlara göre yapılacak yeni santralin devletin yapmasının mümkün olmadığını belirterek, Kütahya Seyitömer Termik Santralinin özelleştirilmesi gerektiğini vurguladı.
Kütahya AKP Milletvekili Hasan Fehmi Kinay yaptığı açıklamda Kütahya Seyitömer Termik Santraline 450-500 Megavat gücünde yeni bir santralin daha yapılacağını; ancak mevcut kanunlara göre yapılacak yeni santralin devletin yapmasının mümkün olmadığını belirterek, Kütahya Seyitömer Termik Santralinin özelleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Kinay konuşamsında özelleştirilmelerden yana olduklarını sürekli vurgulayarak, Kütahya Seyitömer Termik Santraline özelleştirilmemesi için başaltılan imaza kampanyalarınında sonuçsuz kalacağının sinyalini şimdiden verdi.
Kütahya AKP Milletvekili Hasan Fehmi Kinay yaptığı açıklamda Kütahya Seyitömer Termik Santraline 450-500 Megavat gücünde yeni bir santralin daha yapılacağını; ancak mevcut kanunlara göre yapılacak yeni santralin devletin yapmasının mümkün olmadığını belirterek, Kütahya Seyitömer Termik Santralinin özelleştirilmesi gerektiğini vurguladı.Özelleştirme sürecinde mevcut santrallere ilave olarak 450 megavat gücünde ilave bir santral şart koşulunun konulmasını istediklerini belirten Kinay; özeleştirmenin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
Birçok siyasi partinin özelleştirilmelere karşı olduğunu ifade eden Kinay, özelleştirmeye karşı olan partilerin, partii programlarına özeleştirmeye karşı olduklarını yazmaları gerektiğini belirtti.
MHP ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kinay konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bugün özelleştirmeyi eleştiren MHP, kendi programına neden bakmıyor? 57. Hükümet döneminde MHP' li Bakanlar Özelleştirme uygulamalarına karşı çıktığı için koltuklarından oldular. En iyi örnek Ulastırma Bakanı Enis Öksüz'dür. Ayrıca; MHP madem özelleştirmeye karşı o zaman bunu Parti Programına yazmalıdır. Aksi durum tutarsızlıktır. Seçmenle alay etmektir. Bizim hafızamız da milletimizin hafızası da koalisyon dönemini, 2001 krizini, Kemal Derviş'i unutmamıştır. Ülkemizi kaos ve çöküntü içine sürükleyenler bugün sanki bunların müsebbibi kendileri değilmiş gibi pişkinlik yapabiliyor. Halkımız şu gerçegi unutmamalıdır: Bugün yapılan özelleştirmelerin, örneğin Şeker Fabrikaları'nın özelleştirmesi, MHP' nin de içinde bulunduğu 57. Hükümet döneminde çıkarılan Şeker Kanunu gereğidir.'
Kinay konuşamsında özelleştirilmelerden yana olduklarını sürekli vurgulayarak, Kütahya Seyitömer Termik Santraline özelleştirilmemesi için başaltılan imaza kampanyalarınında sonuçsuz kalacağının sinyalini şimdiden verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com