Seyyar satıcılık yaparak evini geçindiriyor

Seyyar satıcılık yaparak evini geçindiriyor
Eskişehir'de yaşayan engelli Ümit Aktaş, seyyar satıcılık yaparak evini geçindiriyor.

Eskişehir'de yaşayan engelli Ümit Aktaş, seyyar satıcılık yaparak evini geçindiriyor.
1,5 yaşında iken geçirmiş olduğu havale sonucu engelli kalan ancak engelini mazeret yaparak kendisini eve kapatmayan yürüme, konuşma zorluğu yaşayan 50 yaşındaki Ümit Aktaş, 31 yıldan beri seyyar satıcılık yaparak evini, eşini ve çocuklarını geçindirmeye çalışıyor.
Kendisinin 31 yıldan beri Hamamyolu Caddesi üzerindeki tezgahında çorap, çakmak, tırnak makası gibi küçük ihtiyaç maddeleri satarak eşi ve iki çocuğunun rıskını çıkarmaya çalıştığını belirten engelli Ümit Aktaş, ”Büyükşehir ve Odunpazarı Belediye Başkanlarımız beni manen destekliyorlar. Seyyar satıcılar çoktan kaldırıldı. Ama benim küçük tezgahımda alın terimi kazanmama yardımcı oluyorlar. Kendilerinden çok destek gördüm. Bir şeyin üzerinde özellikle durmak istiyorum. İnsanlar benden alış veriş yaptıklarında aldıkları ürünlerin bedelinin üzerinde para vermeye kalkıyorlar. Ben dilenci değilim. Sattığım malın değerinin üzerinde verilen paraları iade ediyorum. Lütfen bana kimse sattığım ürünün üzerinde para teklif etmesin” dedi.
Kendisine geçmiş valilerden Kadir Çalışıcı'nın aracılığı ile Almanya'da yaşayan bir hayır severin akülü, bilgisayarlı araç hediye ettiğini, ancak 7 yıldan beri kullandığı engelli aracının sık sık arıza yaptığını belirterek, 'Tamir için şimdiye kadar 4-5 bin lira masraf yaptım. Yeni bir akülü engelli aracına ihtiyacım var. Hayırsever vatandaşlardan bu konuda yardım bekliyorum. Eski aracımı da başka bir engelliye veririm” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com