Sezai Karakoç'tan 'Karanlık Dönem' Uyarısı

Sezai Karakoç'tan 'Karanlık Dönem' Uyarısı
Türk şiirinin önemli isimlerinden biri olan Sezai Karakoç, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrası ülkede yaşanan 'kaotik' düzen hakkında önemli bir uyarıda bulundu

Toplumun isteklerini yerine getirmeyen Demokrat Parti, Adalet Partisi ve ANAP'ın tasfiye olduğunu söyleyen Karakoç, "AK Parti de yine bununla karşı karşıyadır. Toplumun istekleri yerine getirilmezse o zaman başkaları tarafından yeri doldurulur." dedi.

Sezai Karakoç, gündemle ilgili İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşma yaptı. Türkiye'de krize giden ortamın esas sebebinin çağı iyi anlayamamanın sonucu olduğunu belirten Karakoç, "Bugün memleketin asıl ihtiyacı; her türlü fikir ortaya serbestçe konulabilmeli ve bunun iktidarı paylaşma hakkı olmalı. Yani, yarışta az çok bir eşitlik hakkı olmalı. Her türlü fikir ortaya konulabilmeli ve bunun partileri kurulmalı. Bunlar rahatlıkla yarışabilmeli ve milletin tercihine göre iktidarlar oluşmalıdır. Bunu yapmadığın takdirde, birçok fikri bir nevi fiilen yasakladığınız takdirde, o zaman siz bir tekelden yaralanıyorsunuz demektir. İki fikir tartışsın, bu ikisinden birisi kazansın." şeklinde konuştu. (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com