Sezen Aksu: "Kendimi suçlu hissediyorum"

Sezen Aksu: "Kendimi suçlu hissediyorum"
Sezen Aksu konserinde içini döktü.

Konserin ikinci parçası olan ve Sezen Aksu'nun ülkemizde yaşanan terör olayları sonrasında şehit olan askerlerimiz adına yazdığı ve ilk kez seslendirdiği 'Tanrının Gözyaşları' şarkısını okuduktan sonra ülkemizde yaşanan terör olayları hakkında Sezen Aksu, seyirciyle şu sözlerle seslendi:

SEZEN AKSU'NUN ŞEHİTLER İÇİN YAZDIĞI ŞARKI İÇİN TIKLAYIN!

NE YAPSAM BİLEMEDİM

"Ben de ne yapsam bilemedim. Konserler iptal edilir. Ama bunlar birbirinin elini tutmaya ihtiyaç olan zamanlar. Herhalde bu gece bunun için burdayım. Bin türlü komiklik hazırlamıştım bu gece size fakat şimdi hiçbirini yapmak içimden gelmiyor ancak yine de keyfinizi yerine getirmeye çalışacağım.

 
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN! 
 

SUÇ HEPİMİZE BULAŞTI

Bir şey söylemek istiyorum... Artık kardeş gibi olduk. Yani arkadaşlığı dostluğu da geçtik. 30 yıldır çocuklarımızın ölümüne göz yumuyoruz hep birlikte. Ben kendimi suçlu hissediyorum çok. Öyle ya da böyle bu suç hepimize bulaştı. İnanıyorum ki, ölümden başka bir sürü çözüm var. Biz bu çözüm için diretmedikçe bu kan durmayacak.

YEDİĞİM LOKMA BOĞAZIMDAN GEÇMİYOR

Benim de yediğim lokma boğazımdan geçmiyor, uyku muyku kalmadı. Allah'tan ki şarkılar var. Ben şimdi düşünüyorum neden bu kadar çok şarkı yaptım? Bir insan neden 800 tane şarkı yazar? Herkes bir şekilde hayata tutunmanın yolunu buluyor. Ben de böyle buldum herhalde. Yani şarkı yazamadığım zaman dikiş dikiyorum, dikiş dikemediğim zaman marangozluk yapıyorum. Çünkü düşünmeye başladığımda hayatın her tarafından acı üstüne acı, acı üstüne acı, ama yine de ümidimizi yeşertmek zorundayız. Ne olursa olsun. Bir kere daha söylemek istiyorum. Her şey bizim elimizde. Biz dur demeliyiz ya hep birlikte! Sivil bir kişinin gücü bin iktadarda yok. Buna tüm kalbimle inanıyorum." (BRK)

Milliyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com