Sezer için TFF'ye başvurdular!

Sezer için TFF'ye başvurdular!
Trabzonspor Kulübü, Sezer Badur'un haksız fesih girişimi sebebiyle işlem başlattı...

Trabzonspor Kulübü, Sezer Badur'un haksız fesih girişimi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu nezninde tazminat ve sportif yaptırım uygulaması talebiyle işlem başlattığını açıkladı.

Bordo-mavili kulüp, Sezer Badur'un ifadeleri üzerine konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı :

"Futbolcu Sezer Badur 15 Aralık 2011 tarihinde keşide ettiği ve tarafımızca 19 Aralık 2011 tarihinde tebliğ alınan ihtarnameyle sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiğini kulubumuze bildirmiştir. Bununla birlikte Sezer Badur'un fesih bildiriminde dayanak olarak gösterdiği alacağı 16 Aralık 2011 tarihinde -yani henüz tarafımıza bildirim yapılmamışken- ödenmiş ve bu nedenle fesh dayanaksız hale gelmiştir. Kaldı ki TFF Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 28/1 maddesi gereğince Sezer Badur'un sözleşmesini fesh edebilmesi için öncelikle kulübümüze bir ihtarname gönderip alacağını talep etmesi, bu ihtarnamenin tebliğinden itibaren otuz gün içinde ödeme yapılmaması durumunda ise ikinci bir ihtarnameyle sözleşmesini fesh etmiş olması gerekmekteydi. Oysa Sezer Badur kulübümüze tek bir ihtarname göndermiş ve sadece sözleşmesini fesh ettiğini bildirmiştir. Bu nedenle kulübümüzce Sezer Badur'un sözleşmesini koruma dönemi içerisinde haksız fesih girişimi dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu nezdinde tazminat ve sportif yaptırım uygulanması talebiyle işlem başlatılmıştır. Bu çerçevede Sezer Badur, yeni sözleşme akdedeceği kulüpte, Trabzonspor'un onayı olmadığı sürece, transfer yasağı ve sporcunun mahkum edilebileceği tazminat dolayısıyla sorumlu olmak gibi sonuçlara katlanmak zorunda kalacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com