SGK, gaziler için çalışma grubu kuracak

SGK, gaziler için çalışma grubu kuracak
GSS Genel Müdürü Köksal:

ANKARA (AA) - İLKAY GÜDER - Genel Sağlık Sigortası (GSS) Genel Müdürü İsmet Köksal, "Piyasaya yeni çıkacak teknolojik bazı ürünlerle ilgili SGK'nın koordinasyonunda bir çalışma grubu oluşturularak gazilerimiz, bu ürünlerden en geniş düzeyde faydalandırılacak" dedi.

Köksal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gazilerin sağlık hizmetlerine ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri toplantısı yaptıklarını söyledi.

Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK), terör ve harp malulü gazilere verilen sağlık hizmetleri ve ortez-protezlerin temini ile bedelleri konusunda yaşanan sıkıntıların çözülebilmesi için konunun taraflarıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Terör ve harp malülü gazilerin, sağlık hizmetlerinden kısıtlama olmaksızın en geniş düzeyde faydalanmaları gerektiğine dikkati çeken Köksal, gazilere gösterilen her ilginin, verilen her hizmetin daha fazlasını yapmanın öncelikli görevleri arasında olduğunu belirtti.

- "TSK ile GATA'dan destek bekliyoruz"

Köksal, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bu konuda çeşitli önerilerinin bulunduğuna değinerek, "Piyasaya yeni çıkacak teknolojik bazı ürünlerle ilgili SGK'nın koordinasyonunda bir çalışma grubu oluşturularak gazilerimiz, bu ürünlerden en geniş düzeyde faydalandırılacak. Ayrıca bu konuda TSK ile GATA'dan da destek bekliyoruz" diye konuştu.

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'na ilişkin bazı çalışmaları olduğunu hatırlatan Köksal, "Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde bu çalışmaları yapabilirsek bu, manevi kuvvet verecektir" dedi.

Köksal, toplantıda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Danışmanı Cemil Antalyalı'nın da konuştuğunu, Gül'ün her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olduğunu ifade ettiğini, kendisinin bulunduğu her platformda şehit ve gazilere sahip çıkılması gerektiğini belirttiğini söyledi.

SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde yapılan toplantıya Cumhurbaşkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi, Emniyet Mensupları Şehit Aileleri Yakınları Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Ortopedik Protez-Ortez Derneğinden yetkililer de katıldı.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com