SGK İl Müdürü Gökçe'den Güral'a ziyaret

SGK İl Müdürü  Gökçe'den  Güral'a ziyaret
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Fevzi Gökçe ve beraberindeki heyet, KÜTSO Başkanı Nafi Güral'ı makamında ziyaret etti.
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Fevzi Gökçe ve beraberindeki heyet, KÜTSO Başkanı Nafi Güral'ı makamında ziyaret etti. 
     Güral, heyeti kabulünde, SGK'nın işverenler bakımından moral veren, onların yanlarında olan bir kurum haline gelerek büyük bir değişim gerçekleştirdiğini bildirdi. 
     Her kurumun ayrı bir katkısı olduğuna işaret eden Güral, ''Siz başarılarınıza devam edin ki, bizler de bu başarılardan yararlanalım. Hizmetlerinizin artarak devam edeceğinden kuşkumuz yok. KÜTSO olarak bize düşen görevlere hazırız'' dedi. 
     Gökçe de ticaret ve sanayi alanında ülkede olumlu ve önemli gelişmeler yaşandığına dikkati çekerek, şöyle konuştu: 
     ''Kamu kurumlarında vatandaş memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı gelişti. Hizmet sektörü olarak kamu, ceza veren değil, eğitici olan ve hoşgörülü davranan bir yapıya ulaştı. Hiçbir vatandaşın sosyal güvenlikten mahrum kalmayacağı iddiasındayız. Sosyal devletlerde sosyal güvenlik sistemleri devlet tarafından da destekleniyor. Kütahya'da kayıt dışı çalışma oranı birkaç yıl önce yüzde 54 iken şu an yüzde 35'e düştü. Devletten SGK'ya aktarılan bedel 30 binleri buldu. Ne kadar çok mesafe kat ettiğimizi, yeni jenerasyona da anlatmak lazım. Bu göstergeleri daha da iyiye ulaştırmak için neler yapılabileceği konusunda çalışmalıyız.'' 
 
 
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com