SGK ile YDÜ arasında "Sağlık Hizmetleri Protokolü" imzalandı

SGK ile YDÜ arasında Sağlık Hizmetleri Protokolü imzalandı
Başbakan Yardımcısı Atalay: "Türkiye son yıllarda sağlık alanında büyük reformlar yaptı ve birçok uygulama başlattı. Bu uygulamaların bir parçasını YDÜ ile yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz"- "Türkiye vatandaşlarının tedavi hizmeti SGK tarafından ödenecek"-

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin son yıllarda sağlık alanında büyük reformlar yaptığını ve birçok uygulama başlattığını belirterek, "Bu uygulamaların bir parçasını Yakındoğu Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile YDÜ arasında "Sağlık Hizmetleri Protokolü" imzalandı. Üniversite binasında düzenlenen imza törenine, Başban Yardımcısı Beşir Atalay, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yardımcı Doç. Dr. İrfan Günsel ve diğer yetkililer katıldı. Protokole, İrfan Günsel ile SGK Başkanı İlhan imza attı.

Başbakan Yardımcısı Atalay, törende yaptığı konuşmada, YDÜ'nün uluslararası kalitesini artmasının yanı sıra git gide her alanda gelişim gösterdiğini belirtti, KKTC'deki üniversite sektörünün ekonomiye yaptığı katkının büyük olduğunu söyledi.

Sağlık alanında imzalanan protokolün önemine vurgu yapan Atalay, Türkiye'nin son yıllarda sağlık alanında büyük reformlar yaptığını ve birçok uygulama başlattığını, bu uygulamaların bir parçasını YDÜ ile yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

- Türkiye vatandaşlarının tedavi hizmeti SGK tarafından ödenecek

Türkiye'de geçen ağustos ayında meclisten çıkarılan yasa çerçevesinde, KKTC'deki Türkiye vatandaşlarının tedavi hizmetinin SGK tarafından ödeneceğini ifade eden Atalay, "Bunu yapmakla aslında bir nevi kaynak transferi yaptık" dedi.

Atalay ayrıca YDÜ'de okuyan Türkiye vatandaşı öğrenciler için de ücretsiz sağlık hizmeti verileceğini, bu uygulamanın YDÜ Kurucu Rektörü Suat Günsel'in önerisiyle olduğunu vurguladı.

- İlhan: "Türkiye'de sağlık konusunda çok ciddi uygulamalar yaptık"

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan da Türkiye'de sağlık konusunda çok ciddi uygulamalar yaptıklarını, bu uygulamaların bir benzerinin YDÜ'de yapılması için de çok çaba sarfedildiğini kaydetti.

Burada okuyan öğrencilerin sıkıntı yaşadığını duyduklarını ve bunun üzerine girişimde bulunarak öğrencilerin ve vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi adına önemli adım attıklarını dile getiren İlhan, YDÜ ailesini bu girişimciliğinden dolayı tebrik etti.

Muhabir: Murat Demirci
Yayınlayan: Serkan Fidan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com