SGK ödemelerinde kartla ödeme uygulaması

SGK ödemelerinde kartla ödeme uygulaması
Uşak SGK İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, tahsilatların tüm kredi kartı ve banka nakit kartları ile yapılabileceği duyuruldu.

Müdürlükten yapılan açıklamada, bugüne kadar kurumun alacakları kurumun web sayfası üzerindeki Ziraat Bankası sanal P.O.S. uygulaması ile gerçekleşiyordu. Kurum ile B.K.M (Bankalararası Kart Merkezi) arasında yapılan protokol ile yeni bir uygulama geliştirildiğinden bahsedildi. Söz konusu uygulama ile 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren kredi kartı yanında banka nakit kartı ile de ödeme yapılabildiği belirtildi.

Uygulamanın başlaması ile birlikte Ziraat Bankası tarafından yapılan uygulama durdurulup, her kredi kartı ve banka nakit kartı ile kartı veren bankanın sistemleri üzerinden kurum ödemelerinin daha kolay bir şekilde yapma imkanı oluşturulduğu vurgulandı.

Yeni uygulamada kart kullanarak yapılacak ödemeler her gün saat 22:00’ye kadar yapılabilecek. Saat 00:00’da yapılacak ödemeler ilgili tarihte yapılmış sayılacağı kurum tarafından bildirildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com