SGK'dan Bir Devrim Daha

SGK'dan Bir Devrim Daha
Özel hastanelerin 7 gün 24 saat hizmet vermesinin önünü açtı. SGK ile sözleşmesi olan özel hastaneler artık günün her saati vatandaşa açık olacak.

Resmi tatil günleri de dahil hastalar tüm branşlarda muayene olabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vatandaşların resmi tatillerde vemesai saatleri dışında da özel hastanelere gitmesinin önündeki engelleri kaldırdı. Buna göre hastalar, 7 gün 24 saat boyunca istedikleri zaman acil servisler dışında 'SGK ile sözleşmesi olan' özel hastanelere gidip sağlık hizmeti alabilecek. SGK daha önce yaptığı açıklamada, resmi tatil günlerinde acil vakalar dışında sadece dahiliye, çocuk hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve göğüs hastalıkları olmak üzere 4 branşın provizyona açık olduğunu duyurmuştu. SGK, dün yaptığı açıklamada ise artık sadece 4 branşın değil bütün branşların provizyona açıldığını bildirdi.
MEDULA'da düzenleme yapıldı

SGK açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kurumumuz ile sözleşmeli özel sağlık hizmet sunucularının, kamuya ait sağlık hizmet sunucularında olduğu gibi, 5Mayıs'tan itibaren resmi tatil günlerinde de sözleşmeli oldukları branşlardan provizyon alabilmeleri için MEDULA sisteminde gerekli düzenleme yapılmıştır." SGK'nın bu açıklamasıyla birlikte hastalara 7/24 özel hastane yolu açılmış oldu.Vatandaşlar resmi tatillerde vemesai saatleri dışında SGK ile sözleşmesi olan özel hastanelerden istedikleri branştan hizmet alabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com