Sgk’dan Eğitim Toplantısı

Sgk’dan Eğitim Toplantısı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’nca sağlık hizmet sunucularına yönelik kurum sitelerinde faaliyete geçen ‘Özel Sağlık Hizmet Sunucularına ilişkin Bilgilendirilmiş Web Sitesi Projesi’ kapsamında, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Öze

GAZİANTEP - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’nca sağlık hizmet sunucularına yönelik kurum sitelerinde faaliyete geçen ‘Özel Sağlık Hizmet Sunucularına ilişkin Bilgilendirilmiş Web Sitesi Projesi’ kapsamında, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Konferans Salonu’nda eğitim verildi.

Bölgedeki tüm özel hastane temsilcilerinin katıldığı “Sağlık Hizmet Sunucuları Bilgilendirici Web Sitesi Projesi Eğitimi” konulu toplantının açılış konuşmasını yapan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği Genel Başkanı ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, bu tür organizasyonların devamlılığı ve gerekliğini üzerinde durdu. Özel Sani Konukoğlu Hastanesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dr. Yıldırım, Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği ve hedefleri hakkında da bilgiler verdi. SGK İl Müdürü Ahmet Yetim ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun faaliyetleri ve yeni uygulanmaya başlanan web tabanlı sistemle ilgili bilgileri anlattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nden Ecz. Hatice Ayser ve Uzm. Yrd. Duygu Taşdelen Doğan da Sağlık hizmet sunucuları Web Sitesinin tanıtımını yaparak genel sağlık sigortası kapsamındaki kişilerin, sağlık hizmeti satın alabilecekleri özel sağlık hizmet sunucuları hakkında genel bilgi edinebilmeleri, özel sağlık hizmeti sunucularının sundukları hizmetlerin neler olduğu, çalışan doktorların mesleki bilgileri ve ödenecek maksimum ilave ücret oranı gibi konularda bilgilendirilmeleri amacıyla hazırlanan web sitesine girmeleri gereken bilgiler, sitenin kullanımı, devamlılığı konularında bilgiler verdiler.
Eğitimin sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com