SGK'dan Meme Küçültme Operasyonu!

SGK'dan Meme Küçültme Operasyonu!
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bedeli karşılanan “iri memeyi küçültme” operasyonuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bedeli karşılanan “iri memeyi küçültme” operasyonuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Bu konuda hizmet veren Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nden ise altı aydan önce sıra alınamıyor.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, özellikle Anadolu’da, yağlı yiyecek kültürünün yoğun olduğu kentlerde yöre halkının genetik yapısından dolayı sıkça görülen iri göğüsün, çeşitli sağlık problemlerini beraberinde getirdiğini söyledi. İri memeli kadınların çoğunlukla sütyen askılarının aşırı sıkması ve baskı yapması sonucu sırt ve bel ağrısı, ilerleyen dönemde belde kamburlaşma gibi sorunlarla kendilerine başvurduklarını belirten Yavuz “İri memenin her birinin ağırlığının 800 gramı geçmesi halinde küçültme operasyonu bedeli SGK tarafından karşılanıyor. Operasyon özel bir hastanede 5 bin liraya mal olurken SGK’lı hastalar heyet kararı olduğu takdirde ücret ödemiyor. Bu nedenle, meme küçültme operasyonu için altı aydan önceye gün veremiyoruz’’ dedi.

AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com