SGK'lı hastalara otel konforunda hizmet

SGK'lı hastalara otel konforunda hizmet
Bursa’da faaliyet gösteren Doruk Sağlık Grubu, yeni açtığı Doruk Yıldırım Hastanesi’nde hayata geçirdiği uygulamalarla “otel konseptinde SGK’lı özel hastane” anlayışıyla hizmet veriyor.

Doruk Yıldırım Hastanesi, otellerde görmeye alışılan vale ve belboydan kuaföre kadar çeşitli hizmetleri hastalara ücretsiz olarak vermeye başladı.

Yeni uygulamayla ilgili olarak bilgi veren Doruk Yıldırım Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Kalite Direktörü Dr. Ayhan Kalyoncu, kaliteli sağlık hizmetinin yanı sıra ihtiyaç duyulan diğer hizmetlerin hastane bünyesinde verilmesi için yeni bir yapılanma içinde olduklarını belirtti. Dr. Kalyoncu, “Sağlık hizmeti alan hastalarımızın stresini azaltmaya, konforunu artırmaya yönelik olarak bazı uygulamaları hayata geçirdik. Daha çok otellerde görmeye alışık olduğumuz bu uygulamalarda maksadımız sağlık hizmetinin aynı zamanda sosyal bir hizmet olduğunun anlaşılmasını sağlamaktır. Bir hastamız ve yakını hastaneye adım attığı andan itibaren oluşabilecek beklentilerini karşılamaya yönelik hizmetler bunlar. Mesela, vale ve belboy hizmetiyle karşılanan hastamıza odasına kadar eşlik ediliyor. Oda standartlarımızın otelden hiçbir farkı yok. Banyo havlusundan şampuanına, mini buzdolabından çelik kasasına kadar her şeyi düşündük. Bu hizmetleri standart olarak hastalarımıza sunuyoruz” dedi.

Doruk Hasta İlişkileri Müdürü Hülya Filiz Efe ise hasta ve yakınlarına güleryüzlü ve empatik yaklaşımın önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

Hastalarımızın yaşadıkları stresi azaltabilmek adına onlara hem evlerinin rahatını hissettirmeye çalışıyoruz, hem de kendilerini motive edecek uygulamaları hayata geçiriyoruz. Doğum yapan bir annenin kendisini daha iyi hissetmesi için bayan kuaförü hizmetini vermeye başladık. Doğum, sünnet gibi müdahaleler toplumumuz için aynı zamanda hatırlanmak ve sosyal olarak yaşanması gereken süreçler. Doğum odasında, bebeğin karşılanması sürecinde hastalarımızın beklentileri çerçevesinde bazı uygulamaları da hayata geçirdik. Ayrıca Doruk hastanelerinde kafeterya hizmetlerini daha iyi standartta verecek bir markayı ‘Cafedo’ olarak hizmete aldık”. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com