Shaqiri geliyor mu? Ünal Aysal açıkladı!

Shaqiri geliyor mu? Ünal Aysal açıkladı!
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, önemli açıklamalar yaptı...

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, ara transfer döneminde takıma takviye olacağını söylerken, ileriye dönük planları ve hazırlıkları şimdiden yapmak zorunda olduklarını kaydetti.

Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda şampiyon olarak Galatasaray takımı için Kalamış Tesisleri'nde gerçekleştirilen kokteyle katılan Ünal Aysal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Transferle ilgili sorular yöneltilip, bir şeyler söylemeyi isteyip istemediğinin sorulması üzerine Aysal, ''Konuşmayı kabul ettiğim vakit, doğruyu söylemeyi de kabul ediyorum. Prensibim bu'' derken, şöyle devam etti:
 
''Başarılı bir ekibimiz var ve eksiklerimiz de var. Bu eksikleri sadece Türkiye ligi ve play-off'lar için değil, ondan sonraki dönem için bugünden hazırlamak zorundayız. Yoksa bu ekibimiz play-off'u geçme konusunda başarıyla yoluna devam edebilir. Ancak şimdiden alacağımız elemanlarla yurt dışı sınavlarımızın hazırlığını bugünden yapmamız gerekiyor. İleriye dönük planları ve hazırlıkları şimdiden yapmazsak, yarın başarı şansımız olmaz. Muhakkak transfer yapmak istiyoruz. Eksiklerimizi biliyoruz. Bu eksik yerlere mutlaka takviye yapacağız. Önümüzde ayın 28'ine kadar zamanımız var. Bunu da çok acele edip, daha iyi imkanlar varken, daha kötülerine razı olmak gibi bir alışkanlık içinde geçirmek istemiyoruz. Elimizde iyi oyuncular var. Faydalı olacak oyuncular var. Teknik ekibimizle hep beraber bu konuda en sağlıklı kararı önümüzdeki hafta içinde alacağımızı zannediyorum.''
 
-''Shaqiri için karar bizim ve teknik heyetin''-
 
Ünal Aysal, İsviçre'nin Basel takımında forma giyen Arnavut futbolcu Xherdan Şhaqiri için temasları bulunduğunu kaydederken, kararın kendilerinde olduğunu belirtti. 
 
Transferde Şakiri'nin Galatasaray'la anıldığının hatırlatılması üzerine Aysal, ''Benim direkt temasım olmadı. Zaten bu tip temasları ben yapmıyorum. Görevli arkadaşlarımız benden onayı alıp, onlar yapıyorlar. Shaqiri için temaslarımız oldu. Karar bize ve teknik ekibe ait'' ifadelerini kullandı.
 
-''Samsunspor maçı bizim için bir sınavdı''-
 
Aysal, Galatasaray'ın 2-0 geriye düşüp 4-2 kazandığı Samsunspor maçına büyük önem verdiğini aktarırken, ''Her şeyden evvel istemek ve inanmak lazım. İkisi bir araya gelince de başarı oluyor. Samsunspor maçı bunun güzel örneği oldu. Bizim için bir sınavdı bu son maç. Eskiden 1-2 gol yediğimiz vakit, cesaretimizi kaybediyorduk. Cesaret kaybetmek, her şeyi kaybetmek anlamına gelir. Gururluyum ve mutluyum ki, teknik ekip, oyuncularımız, ilk yarıdaki yıkıntının ardından ikinci yarıda geri dönmeyi başardılar. Bu da iman gücü, istek ve moral gücünün en yüksek seviyede olduğunun göstergesidir. Bundan sonraki maçlar için ümitlerimiz son derece arttı'' diye konuştu.
 
-''TFF Genel Kurulu, fikir teatisi şeklinde geçecek''-
 
Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'na da değinen Aysal, karşılıklı fikir teatisi şeklinde geçeceğine inandığını aktarırken, şu ifadeleri kullandı:
 
''Türkiye'nin artık kendi gerçekleri var. Her yönden bir Avrupa, bir dünya ülkesiyiz. Kendimizi Avrupa'dan, dünyadan geri tutamayız. Emeklerimize halel getiremez, gençlerimizin de önünü kesemeyiz. Hiçbir yöneticinin, ne kulüp yöneticilerinin, ne federasyon yöneticilerin, ne de hükümetimizin böyle bir şeye müsaade edeceğine inanmayın. Gerekli ne varsa, Avrupa standartlarına, yasalara uygun tasarruflar ne ise bunlar yapılacaktır. Kimsenin tereddüt edeceğini zannetmiyorum.''
 
-Hakan Üstünberk'in ayrılışı-
 
Ünal Aysal, basketbol şubesi sorumlusu Hakan Üstünberk'in görevinden ayrılmasıyla ilgili ise, Üstünberk'in daha önce de birkaç kez ayrılma isteğini kendisine ilettiğini belirtti.
 
Kendisinin ricası üzerine görev alan Hakan Üstünberk'in, iş yükü ve ailevi nedenlerle ayrıldığını dile getiren Aysal, ''Sorunları, her gün şehirden şehre, ülkeden ülkeye seyahat etmeyi çok zorlaştıran bir faktör oldu. Kendisi daha önce birkaç kez rica etti, 'Beni alsanız ve daha faal biri devreye girse' diye. Ama böyle başarılı bir yöneticiden hemen vazgeçmeniz zor. Elimden geldiğince ikna etmeye çalıştım ama herkesin bir dayanma noktası var. Kendisi muhakkak kulübümüze gerekli desteği vermeye devam edecek. Bizden kopması söz konusu değil. Basketbol, başarılı yürüyen bir branş. Bu sene erkeklerde ve bayanlarda başarı kovalıyoruz, yakalayacağımıza da inanıyoruz. Onun eksikliğini şu veya bu şekilde onun da desteğiyle doldurmaya çalışacağız'' şeklinde konuştu. (EMK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com