Shevchenko: "Terim kalsa Milan Avrupa şampiyonuydu"

Shevchenko: "Terim kalsa Milan Avrupa şampiyonuydu"
Ukrayna futbolunun yetiştirdiği yetenekli isimlerin başında gelen Andriy Shevchenko, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2012 Avrupa Şampiyonası öncesinde Ukrayna Milli Takımı büyük organizasyona Antalya'da hazırlanıyor.

Ukrayna'nın dünyaca ünlü golcüsü Andriy Shevchenko, Antalya'da, Akşam Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. Türkiye'yi, Türk takımlarını ve Fatih Terim'i yakından tanıyan Shevchenko önemli açıklamalar yaptı.

İşte Andriy Shevchenko'nun sözleri

En az ülkeniz Ukrayna kadar Türkiye'de de bir efsane olduğunuzu sanıyorum biliyorsunuz..?

- Evet, biliyorum. Ben de Türkiye'yi ve Türk insanlarını çok severim. Türkiye'de çok güzel hatıralarım var. Çok sayıda Türk dostum, arkadaşım da var. Mesela Fatih Terim... G.Saray geçtiğimiz hafta şampiyon olunca hemen telefon açıp tebrik ettim.

Fatih Terim'le sık görüşür müsünüz? Diyaloğunuz ne durumda?

Önceden çok görüşürdük fakat işlerimiz dolayısıyla son zamanlarda fazla görüşemiyoruz. Ama sık görüşemesek de o benim dostumdur, ömrüm boyunca da öyle kalacak. Çünkü onunla Milan'da (2000-2001 sezonu) çok güzel hatıralarım var.

İLK GÜNDEN ANLAŞMIŞTIK

Fatih Terim'i sizin için bu kadar özel kılan ne?

-Terim Milan'da uzun süre kalamadığı için biz onunla fazla beraber olamadık. Ama biz onunla tanıştığımız ilk gün çok iyi anlaştık ve arkadaş olduk. Ben samimi bir insanım, Fatih Terim de öyle. Onu bu kadar çok sevmemin sebebi bu.

"TERİM HER GİTTİĞİ TAKIMDA BAŞARILI OLDU"

Milan Fatih Terim'den sonra çok sayıda ulusal ve uluslararası kupa kazandı. O kritik dönemde eğer Terim kalsaydı gene aynı başarılara ulaşabilir miydi?

Bakın Fatih Terim'in Milan'da kısa süre kalması (Temmuz ile Kasım ayları arasında 4.5 ay) onun çok iyi bir teknik direktör olduğu gerçeğini değiştirmez. Fatih Terim Milan'dan başka kulüplerde de çalıştı ve hepsinde başarılı oldu. Milan'da da Avrupa ve İtalya'da şampiyonluklar kazanabilirdik. Çünkü o çok büyük bir antrenör.

DAVALA'NIN ALBÜM ÇIKARMASINA ŞAŞIRMADIM

Türk futbolunu ve Türk oyuncuları takip ediyor musunuz?

Eski futbolcuları tanıyorum. Mesela Emre (Belözoğlu), Hakan Şükür'den söz Ümit Davala'dan açılmışken soralım; bir yıl Milan'da birlikte oynadınız. Davala'nın Rap albümü çıkardığını biliyor musunuz?

(Gülüyor) Haberim yoktu ama şaşırmadım. Böyle bir şey yapacağını tahmin ediyordum, çünkü Ümit Milan'da iken de çok neşeli biriydi. Çok şarkı söylerdi.

"TÜRKİYE'Yİ HİÇ İSTEMEDİM"

Avrupa ve Türkiye basınında sizinle ilgili çok sayıda transfer iddiasında bulunuldu. F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'tan teklifler aldığınız yazıldı. Bunlar doğru muydu?

Doğru... Türkiye'dBunun Türkiye ile bir ilgisi yok. Benim için üç tane kulüp var; Dinamo Kiev, Milan ve Chelsea. Türkiye'den değil başka yerlerden de teklifler geldi, onlara da 'Hayır' dedim. Ben futbola Dinamo Kiev'de başladım, Milan'da yıldız oldum, sonra Chelsea'ye gittim ve en sonunda gene Dinamo'ya döndüm. Futbolu bırakacağım yer de Dinamo Kiev'dir.

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com