Show TV Müdürü Fena Patladı

Show TV Müdürü Fena Patladı
Show TV Genel Müdürü Saner Ayar Habertürk yayınında fena patladı...

Show TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisi tartışılmaya devam ediyor. Habertürk'de Akşam Raporu'na telefonla bağlanan Show TV Genel Müdürü Saner Ayar, tepkilere yanıt verdi.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ayar, RTÜK'ün uyarı cezasıyla ilgili, "Gerekli hakkımızı mahkemelerde arayacağız. Bu ceza beni şahsen çok üzdü. Ben aynı günlerde RTÜK üyeleriyle görüştüm. Onlar da bana kendilerine ulaşan ihbarlarla ilgili olarak fiziki engellerle karşılaşacağımızı anlattılar ve dikkatli olmamız gerektiğini söylediler. RTÜK'ün böyle bir müeyyideyi uygularken bir yayın kuruluşunun böyle bir tehditle karşı karşıya kalması durumunda da bir kınama açıklaması yapmasını da bekliyordum." dedi.

Ayar, Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla ilgili soruyu, "Bülent Bey'in bu açıklamayı yaptığında diziyi seyretmediğini biliyoruz. Ben Sayın Bakan'ın sağduyusundan eminim. Seyretmiş olsaydı Osmanlı'nın en görkemli dönemini yaşatan Kanuni Sultan Süleyman'ın öyle bir ilişkinin bizim ekranımızda olabileceğine ihtimal vermediğini düşünüyorum." şeklinde yanıtladı.

Ayar şöyle devam etti:

"Türkiye'de enteresan bir şekilde gündem değiştiriliyor. Nüfusun yüzde 50'sinin bu diziyi seyretmesini 3-5 dakikalık harem sahnelerine bağlıyoruz. Bu Osmanlı'ya hakaret. Osmanlı'nın yönetim düzenini tekrar hatırlattığımız için de çok memnunum. Şurupla şarap karışır diye şerbet dediler. Şerbet diye de defalarca vurgulandı. Mutlaka hatalarımz da olabilir. Bugün bu boyutta bu ağırlıkta bir prodüksiyon çok az yapılmıştır. Birileri çıkıp keşke daha farklı şeyler yağpsaydı. Yüzde yüz kurgu olan bir şeyden bahsediyoruz. Ben Osmanlı'ma sizlerden daha iyi sahip çıkıyorum."

Türkiye'de Osmanlı'ya olan ilginin diziyle artacağını kaydeden Ayar, Kurtlar Vadisi'nde de benzer şeyleri yaşadıklarını hatırlattı.

Beğenilerini dile getiren binlerce telefon aldıklarını söyleyen Ayar, "12.5 milyon hanede bu dizi izlenmiş. Bazıları da beğenmemiş olabilir. Ama beğenenlerin hakkı yok mu?" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com