Sibel Can'ın avukatından açıklama

Sibel Can'ın avukatından açıklama
İstanbul'da fiyatı düşük gösterilerek, lüks tüketim ve gümrük vergisi düşük ödenen araçlara yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında cipine el konulan şarkıcı Sibel Can'ın avukatı aracılığıyla açıklama yaptı.

Sibel Can'ın avukatı Ufuk Sıtkı tarafından yapılan yazılı açıklamada, kısa bir süre önce, Çiftkurtlar Otomotiv'e ait 44 aracın Türkiye'ye sokulmasıyla ilgili soruşturma yürütüldüğü ve bu kapsamda diğer araç sahipleri gibi, söz konusu otomotiv şirketinden 2009 yılında araç satın alan Sibel Can'ın da, aracıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce ifadesine başvurulduğu aktarıldı.

"ARACI KENDİSİ TESLİM ETTİ"

Sibel Can'ın Emniyet Müdürlüğü'nün istemi dahilinde, soruşturmaya yardımcı olmak amacı ile aracını kendisinin götürerek yetkililere teslim ettiğini belirten avukatı Sıtkı Can'ın soruşturması yürütülen olayda, aracı satın alan kişiler tarafından ve ruhsat alma aşamasında yeterli inceleme yapılmaması nedeniyle maddi ve manevi açıdan mağdur edildiği savunuldu. Açıklamada, konuyla ilgili yasal dava ve şikayet hakkını kullandığı ifade edilen Can'ın, şüpheli değil, aksine suçtan zarar gören, mağdur ve şikayetçi olduğu vurgulandı.

OPERASYON

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 2010 yılında Selim I'ya yönelik düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, şüphelinin el konulan cipinin evraklarında yapılan incelemede gümrük beyanıyla ilgili usulsüzlük olduğu belirlenmişti.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne devredilen soruşturmada, Selim I'nın cipinin fabrika çıkış fiyatının altında bir rakamla gümrükten geçirilerek yurt dışından Türkiye'ye getirildiği, bu yöntemle gümrük ve lüks tüketim vergilerinin eksik ödendiği, benzer yöntemle Türkiye'ye sokulan 300 lüks araç daha tespit edilmişti.

Başlatılan soruşturma kapsamında, Çiftkurtlar Otomotiv şirketinden söz konusu lüks araçlardan birini aldığı tespit edilen şarkıcı Sibel Can da, 1 Kasım 2012 tarihinde kaçak olduğu belirtilen cipiyle İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ifade vermeye gitmiş ve burada cipine el konulmuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Can, emniyete ifade vermek için geldiğini belirterek, ''Bu ciple ilgili emniyete geldim. 2009 yılında almıştım bu aracı. Onunla ilgili bir ifade vermek için geldim. 2009 yılında her şeyi tam olarak alınmış, vergisi ödenmiş. Uzun aradan sonra böyle bir şeyle karşılaşmak şaşırttı beni, ama hayırlısı'' diye konuşmuştu. Soruşturma kapsamında, emniyete çağrılan söz konusu diğer araç sahiplerinin de ifadeleri alındı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com