Sibel Kekili Tataristan'ı karıştırdı!

Sibel Kekili Tataristan'ı karıştırdı!
Tataristan'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen “Golden Mimbar Uluslararası Müslüman Film Festivali” Türk oyuncu Sibel Kekilli'ye verilen ödül ortalığı karıştırdı.

Geçen ay sonuçlanan yarışmada Yapım ve yönetimini Feo Aladağ’ın üstlendiği ‘’Ayrılık’’ filmi iki ödül birden aldı. Sinemacılar ve Eleştirmenler Derneği Özel Ödülü kazanan filmin başrol oyuncusu Sibel Kekilli En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı, ancak sonuçlar açıklanırken Kekilli’nin ismi yerine sadece filmin adı okundu. Kekilli’nin daha önceden porno filmlerde oynadığını keşfeden muhafazakar Tarar basını festivali yerden vere vurdu. Bunun üzerine Tataristan müftüsü Ildus Faizov, festivali düzenleyen kültür bakanlığına sert eleştirilerin yer aldığı bir mektup yazarak, “Golden Mimbar’a davet edilen oyuncuların Müslüman gelenekleriyle alakası yok. Film seçiminde dini liderlere neden sorulmuyor? Festivalin adından Müslüman kelimesinın çıkartılmasını talep ediyoruz” dedi. Tataristan Kültür Bakanlığı ise film seçimi konsunuda müftülüğün bilgilendirildiğini dile getirdi. Kazan ulema konseyi ise bakanlık açıklamasından sonra festivalle birlikte müftüyü eleştirerek, “Müslüman festivali daha bir kaç yıl önce amacından saptı. Kazan kenti olarak kendi Müslüman film festivalimizi yapmak istiyoruz” çağrısı yaptı.

Türkiye’deki Çeçenler korkuyor
Türkiye’de son iki yılda Rus gizli servisi tarafından suikaste uğrayan 6 Çeçen komutandan sonra İstanbul’da yaşayan bin kadar Çeçen toplumu hayatlarından endiye ettiklerini dile getirdi. AFP ajansına konuşan Çeçen toplumu yetkilileri, artık Türk yetkililede güvenlerinin kalmadığını dile getirdi. Bazı Çeçenlerin suikastların Ankara’nın bilgisi dahilinde işlendiğini ve Türk yetkililerin buna onay verdiğini düşündüğünü ifade eden ajans, “Türk yetkililerin işlenen cinayetler karşısında sessiz kalması şüpheleri artırıyor” yorumunda bulundu. 16 Eylül’de öldürülen Berk-haz Musaevi’nin eşi, “Kocam şehit olmaya hazırdı. Ancak böyle bir şeyin Türkiye’de olacağını hiç bir zaman düşünmedik” diye konuştu. 25 yaşındaki Mansur Abiyev ise “Avusturya’daki Çeçen suikasti sonrasında AB, Rus makamları nezdinde cinayeti protesto etti. Ama Türk yetkililer hiç bir şey söylemiyor. Türk hükümetinden artık hiç bir beklentimiz yok” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com