Sibel Üresin The Economist'te

Sibel Üresin The Economist'te
Din ve cinsellik denince son günlerde akla gelen isim Sibel Üresin. The Economist de son sayısında din ve cinsellik konusunu ele alırken Sibel Üresin’e yer vermiş.

Türkiye'de cinselliği ele alan The Economist, Sibel Üresin'i örnek göstererek cinsellikte tabuların kalktığını yazdı.
 
 
Dergi cinsellikten ziyade bazı siyasi meselelerin daha çok “konuşulamaz” hale geldiğini, bu yüzden İslam ve cinselliği bağdaştıran tartışmaların daha güvenli olduğunu söylüyor.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumun gelişmesi için genç nüfusa sahip olmanın önemine değindiğini aktaran makale, Başbakan’ın kürtaj karşıtı söylemine ve ailelerin en az üç çocuğunun olması gerektiğini belirten görüşlerine yer veriyor.
 
Başbakan’ın bu kampanyasının İslam alimleri tarafından da destek görmesine, bir televizyon programında “cinsel ilişkinin bir çeşit ibadet olduğunu” söyleyen Sibel Üresin’i örnek olarak gösteriyor.
 
"ÇOKEŞLİLİK YASAL HALE GELMELİ"
Makalede televizyon kanallarının İslam ve cinsel ilişkiyi ele alan programlara daha çok yer verdiğini, bazı sunucuların “Kuran’da belirtildiği gibi çokeşlilik yasal bir hale gelmeli” dediği belirtiliyor. İnançlarına uygun bir şekilde cinsel hayat sürdürmek isteyenlerin İslam alimlerine akıl danıştıkları sitelerin varlığı da aktarılıyor.
 
CİNSELLİK YASAK MEVZU OLMAKTAN ÇIKTI
Bazı dindar entelektüellerin ise başka kaygıları olduğuna, Erdoğan’ın otoriter yapısını eleştirerek hükümetin Suriye’de Beşar Esad’a karşı savaşan muhaliflere destek vermesine karşı çıktıklarına değiniliyor. Eskiden ordunun ve Kürt sorununun tabu meseleler olduğu, bugün ise Suriye’deki olayların tartışılamadığını belirten makalede cinselliğin yasak mevzu olmaktan çıktığı vurgulanıyor.(SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com