Sibel Üresin'den Asena Erkin açıklaması

Sibel Üresin'den Asena Erkin açıklaması
Caner Erkin'nin eşi Asena Erkin'e, Aile Danışmanı Sibel Üresin'den çok ağır sözler geldi.
Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin'in eşi Asena'nın popçu Berkay ile ortaya çıkan samimi görüntüleri gündeme bomba gibi düştü. Eşi tarafından aldatıldığı iddia edilen Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin'e Aile Danışmanı Sibel Üresin'den çok ağır sözler geldi. 
 
Aile Danışmanı Sibel Üresin, Beyaz TV'de Tahir Sarıkaya'nın sunduğu Uyan Türkiyem programına telefonla bağlanarak, konuyla ilgili Erkin'e çok ağır sözler söyledi. "Bir müslümanın lügatında aldatma diye bir kelime yoktur" diyen Üresin, "Bizim için harama yaklaşmıştır ya da helalinden bir ilişki yaşıyordur. Kur'an'da erkeğin ve kadının zina yapması farklı değildir. İkisinin de aynı şekilde cezası vardır" açıklamasında bulundu.
 
Üresin bazı sanatçılara da göndermede bulundu. Üresin, "Mesela bundan 25-20 yıl önce porno filmler çeviren ya da çıplak pozlarıyla gündeme gelen, İslam'a görede lanetlenmiş olarak ifade edilen kadınlar maddi anlamda güçlendikten sonra, şu an bir çok televizyon kanalında filanca hanım ya da filanca hanımefendi diye anılıyorlar. Saygı gösteriyorlar ve ekranlarda boy gösteriyorlar. Bizim toplumumuz ahlaksızlığa prim verdikçe toplum yozlaşmaya başlıyor.Biz bir hafta 10 gün daha Caner Bey'in eşini konuşuruz sonra Caner Bey'in eşini bir yerlerde görebiliriz, diğer hanımlarda olduğu gibi. Ağlanacak halimize gülmeye başladık" ifadelerini kullandı.
 
"Kaldı ki dinen bir erkek de karısını sahiplenmek ve onu gözetlemekle yükümlü" diye konuşan Üresin, "Bir erkek karısını boşvermişse Allah bunun da hesabını sorar. Nikahlı bir kadın bu kadar serbest bırakılmaz. Bu kadar boşvermişlik olursa böyle çirkin yanlışlar olur" dedi.
Sibel Üresin, Caner Erkin'in eşinden ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki soruya, "Erkek bunu affedebilirde ama bir çok İslam alimine göre bu evlilik bitmiştir. Ayrılmazlarsa da ben çok şaşırmam. Artık herkes her şeyi kabul ediyor" karşılığını verdi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com