Sıcak hava hafta sonunda da devam edecek

Sıcak hava hafta sonunda da devam edecek
Hava sıcaklığı, hafta sonunda doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, iç ve batı bölgelerde ise mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyredecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin güney ve doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz ile Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Sivas Gaziantep, Kilis, Erzincan, Erzurum, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş ve Antalya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.
 
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 
YÜKSEK SICAKLIK UYARISI
 
Yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar ile yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresini en aza indirmeleri ve koruyucu tedbirleri almaları gerekiyor.
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
Bazı illerde hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
 
İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (30)
 
ANKARA: Az bulutlu ve açık (33)
 
İZMİR: Az bulutlu ve açık (36)
 
ADANA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (31)
 
ANTALYA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (30)
 
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (27)
 
ERZURUM: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (24)
 
VAN: Parçalı zamanla çok bulutlu (25)
 
DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu (37)
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
 
MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 
EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.
 
AKDENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz ile Antalya il genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin güney ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 
BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com