Sıcak hava sokakları boşalttı

Sıcak hava sokakları boşalttı
Hava sıcaklıklarının günden güne arttığı köyleriyle birlikte 70 bin nüfuslu Kütahya Simav’da termometreler 35-40 derece arasında seyrediyor
Hava sıcaklıklarının günden güne arttığı köyleriyle birlikte 70 bin nüfuslu Kütahya Simav’da termometreler 35-40 derece arasında seyrediyor. 
Sıcaklardan bunalan vatandaşlar kendilerine çeşitli serinleme yöntemleri bulurken, bazı vatandaşlar ise ramazan ve orucu da bahane ederek evlerinden dışarı çıkmıyor.
Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlar sıcak havada açlık ve susuzluğu daha fazla hissedince sokaklar boş kaldı. Öğle saatlerinde Hükümet Meydanı’ndaki büyük sessizlik dikkat çekti. Günün her saati yüzlerce insanın doldurduğu Hükümet Meydanı, sıcak hava ve Ramazan ayı sebebiyle boş kaldı.
Diğer günlerde vatandaşların tıklım tıklım doldurduğu Cumhuriyet Caddesindeki Adnan Menderes ve Ali Haydar Nakipoğlu Dinlenme Parkları bile sessizliğe büründü.
Vatandaşların sıcaklar ve orucu bahane ederek evlerinden çıkmamalarından en çok şikayetçi olan kesim ise esnaflar oldu.
Vatandaşların ancak akşam üzeri hava serinlemeye başladığında sokaklara çıkıp alışveriş yaptığına vurgu yapan esnaf Hüseyin Zengin (64), “Sıcaklar esnafı da vurdu. Ramazan ve oruç ile birleşince kimse sokağa çıkmaya cesaret edemiyor. Bayram alışverişini bekliyoruz. Akşama kadar bizde işyerlerimizde oturup müşteri bekliyoruz”.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com