Sıcak havada oluşan tırnak mantarlarına dikkat

Sıcak havada oluşan tırnak mantarlarına dikkat
Uzmanlar, havaların ısınması ile mantar şikayetlerinde de artış olduğunu söyledi.

Uzmanlar, havaların ısınması ile mantar şikayetlerinde de artış olduğunu söyledi.
Uzmanlar, gövdede leke ile başlayan şikayetler kaşıntıyla birlikte ayak ve kasık mantarlarının oluştuğunu söyledi. Ünlüiskit, ihmal sonucunda ayaklardaki tırnaklarda kalınlaşma ve renk değişimine sebep olarak tırnak mantarlarının oluştuğunu ifade ederek, 'Tınak mantarlarının başka hastalıklara benzemesinden dolayı dermatoloji doktorlarının teşhisi ile tedavi uygulanmalıdır. Bazı vakalarda kimi zaman klinik muayene, kimi zaman tırnaktan örnek alarak mikroskop ile mantar arayarak, kimi zaman ise mantar kültürü yaparak kesin teşhis koyuyoruz' dedi.
Tırnak mantarının ayak mantarına göre yirmi kat daha fazla görülebileceğini ve genelde baş parmakta oluştuğunu söyleyen Ünlüiskit, tedavi için en etkili yöntemin ağız yoluyla alınan mantar ilaçları olduğunu söyledi. Ünlüiskit, sürekli mantar ilacı kullanmanın karaciğer üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu da vurguladı.
MANTARA LAZERLİ TEDAVİ
Karaciğer yetmezliği, hepatit, hamilelik gibi ağız yolu ile tedavi durumunun söz konusu olmadığı durumlarda lazer ile tırnak mantarı tedavisinin mümkün olduğunu belirten Dr. Ünlüiskit, lazer ışığının doku içinde 70 dereceye ulaşan bir ısıya dönüşmesi ile mantarın deaktivasyonunun sağlandığını kaydetti. Bu sebeple diğer ilaçlarda karşılaşılan direnç sıkıntısının lazer ışığı için geçerli olmadığını ifade eden Ünlüiksit, lazer ışığının kalın tırnak plağını geçerek tırnak alt dokularına zarar verme şansının bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com