Sıcaklıklar 4-6 Derece Artıyor

Sıcaklıklar 4-6 Derece Artıyor
Soğuk havaların hakim olduğu şu günlerde meterolojiden sevindirici açıklama yapıldı.

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Hatay, Osmaniye, Zonguldak, Düzce, Doğu Karadeniz (Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Artvin), Marmara, akşam saatlerinden sonra Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ve Eskişehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur, Gümüşhane, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde görülecek. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis olayı bekleniyor.
Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Bu Güney Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) rüzgar beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, soba gazı zehirlenmesi, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek.(13)
ANKARA: Parçalı bulutlu geçecek.(13)
İZMİR: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağmurlu geçecek.(18)
ANTALYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek.(18)
SAMSUN: Parçalı bulutlu.(10)
ERZURUM: Parçalı bulutlu geçecek. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.(-3)
DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(13)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) esecek.
EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyıları, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ile akşam saatlerinden itibaren Antalya, Burdur ve Isparta çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Bu sabah saatlerinde Göller yöresinde buzlanma ve don olayı görülecek.
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu gece saatlerinden itibaren batısı çok bulutlu Eskişehir çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde Zonguldak ve Düzce çevreleri yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Artvin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olacak. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeçek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com