Sıcaklıklar artacak!

Sıcaklıklar artacak!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak.

Türkiye genelinde yağış beklenmiyor, batı bölgeler parçalı ve çok bulutlu iç bölgeler az bulutlu geçecek. Hava sıcaklığının, Ege ve İç Anadolu'da 6 ila 8 derece olmak üzere Türkiye genelinde artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, İç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

BUZLANMA VE DON UYARISI
İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

ÇIĞ UYARISI
Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

KAR ERİMELERİNE DİKKAT
İç ve batı bölgelerde hava sıcaklığındaki artışa bağlı olarak yerdeki kar örtüsünün ani erimesi ile birlikte yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı bulutlu (12)

Ankara: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (4)

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu (14)

Adana: Parçalı ve az bulutlu (15)

Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu (14)

Samsun: Parçalı ve az bulutlu (9)

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (-10)

Van: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek. (0)

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu (7)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde güneyi ile Trakya' da buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

EGE: Parçalı, kıyı kesimlerinin sabah saatlerinde çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeyinde yer yer sis bekleniyor.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com