Sıcaklıklar artıyor!

Sıcaklıklar artıyor!
Sıcaklık güney ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artarken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sivas çevrelerinde görülecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bayburt ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklık, güney ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artarken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.
 
Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, öğle saatlerinde Akdeniz'in kıyı kesiminde, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında, gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.
 
ÇIĞ TEHLİKESİ
 
Meteoroloji, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu.(18)
 
ANKARA: Parçalı Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde çok bulutlu.(17)
 
İZMİR: Az bulutlu. (21)
 
ADANA: Parçalı Az bulutlu.(21)
 
ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(21)
 
SAMSUN: Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı.(18)
 
ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu.(6)
 
VAN: Çok bulutlu.(12)
 
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu.(20)
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU

 
MARMARA: Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilirken, rüzgar öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında yer yer kuvvetli esecek. Bölgenin güneydoğusunda ilk saatlerde sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Az bulutlu geçecek. Rüzgar ise; gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak esecek.
 
AKDENİZ: Hava az bulutlu ve açık olacak. Rüzgarın ise; Batı Akdeniz'in kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı çevrelerinin hafif olmak üzere yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
BATI KARADENİZ: Hava parçalı çok bulutlu ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif olması bekleniyor.
 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Havanın çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Tokat ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edilirken, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın ilk saatlerde Doğu Karadeniz Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin edilirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, kuzey kesimleri yağışlı geçecek. Yağışların ise; genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğusu ile Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin kuzeyinde ilk saatlerde yer yer kuvvetli olarak esecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı Meteoroloji dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Havanın parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com