Sıcaklıklar Daha da Azalacak!

Sıcaklıklar Daha da Azalacak!
İşte yeni haftada bölge bölge hava durumu..

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Mersin çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı, diğer bölgeler parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Rüzgar güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-SİS UYARISI-

Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile doğu bölgelerimizde yer yer sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı zamanla çok bulutlu (12)

ANKARA: Parçalı bulutlu gececek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor (7)

İZMİR: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı (14)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 17

SAMSUN: Parçalı bulutlu (14)

ERZURUM: Parçalı bulutlu geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek (-3)

DİYARBAKIR: Parçalı az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek (6)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA
: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

EGE: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Güney ve Kıyı Ege yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batı kesimleri ile Mersin çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeydoğusunda yer yer hafif sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Van ve Hakkari çevreleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com