Şiddet olaylarına son verin !

Şiddet olaylarına son verin !
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'deki taraflara şiddet olaylarına son verme çağrısını yineledi.

Ban, BM Barış Operasyonu Şefi Herve Ladsous'un, Suriye'ye giderek temaslarda bulunduğunu, hükümete ağır silah kullanmaması ve silahlı saldırıları sona erdirmek için verdiği sözü tutması çağrısında bulunduğunu söyledi.

Suriye Hükümeti yetkililerinin sözlerini tutacaklarını söylediğini belirten Ban, ''Hala eyleme geçmelerini bekliyoruz'' dedi.

Hükümetin savaş uçakları ve helikopterlerle sivillerin yoğun olarak yaşadığı yerlere saldırı düzenlediğini ifade eden Ban, muhalif grupların da saldırılarına hız verdiğini söyledi.

Ban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaşın komşu ülkeleri de tehdit ettiği uyarısında bulundu.

Suriye'nin bir süre önce kimyasal silahları olduğunu ve bu kimyasal silahları dışarıdan gelecek bir saldırı sırasında kullanacağını açıkladığını anımsatan Ban, kitle imha silahları hakkındaki endişesini dile getirdi.

Ban, ''Kitle imha silahlarını kullanmak, uluslararası kanunlarla yasaklanmıştır. Bu silahların herhangi bir biçimde kullanılması, son derece zalim bir suç olarak kabul edilecektir. Suriye Hükümeti'ne kitle imha silahlarını hiçbir koşulda kullanmaması ve kimyasal silah stoklarının güvenliğini temin etmesi çağrısında bulunuyorum'' dedi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com