Şiddete sıfır tolerans!

Şiddete sıfır tolerans!
Sağlık Bakanlığı, Sağlık-Sen ve HAYASAD tarafından sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması için afiş hazırlandı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için bir dizi önlem almaya hazırlanan Sağlık Bakanlığı, sorunun çözümünde ilgili taraflarla da işbirliğine gidecek.

Hastanelere ve aile sağlığı merkezlerine Sağlık Bakanlığı, Hasta ve Hasta Yakınlarını Savunma Derneği (HAYASAD) ve Sağlık-Sen tarafından hazırlanan, ''Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans'' temalı afişler asılacak.

Sorun ayrıca tüm kesimlerin bir araya geleceği sempozyumda masaya yatırılacak.

Sağlık Bakanlığı, Sağlık-Sen ve HAYASAD tarafından sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması için afiş hazırlandı.

''Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans'' temalı afişlerin hafta içinde Türkiye genelindeki sağlık kurumlarına, özellikle acil servis, poliklinik, yoğun bakım ünitesi ve ameliyathane gibi üniteler ile aile sağlığı merkezlerine asılması planlanıyor.

''SORUN HER YÖNÜYLE ELE ALINACAK''
''Sağlıkta şiddete sıfır tolerans'' kampanyası başlatan Sağlık Bakanlığı, ayrıca sorunu sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşlarının temsilcileriyle masaya yatıracak.

24 Eylül Cumartesi günü İstanbul'da düzenlenecek, ''Emeğe Saygı, Şiddete Sıfır Tolerans'' sempozyumunda, basın kuruluşlarının temsilcileri, şiddet-medya ilişkisini tartışacak.

Toplantıda ayrıca, sağlıkçı milletvekilleri, Sağlık Bakanlığı bürokratları, sendika uzmanları, tabip odası temsilcileri, hukukçular, akademisyenler ve hastalarla yakınlarını temsil eden sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, sorunu tüm boyutlarıyla ele alacak.

Toplantının düzenleyicilerinden Sağlık-Sen'in Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı'nın sağlıkta şiddet sorununu sahiplenmesinin önemli olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katılması beklenen sempozyumda, sağlıkta şiddetin boyutları ve çözümüne yönelik önerilerin tartışılacağını kaydeden Memiş, sempozyumdan kısa bir süre sonra da Sağlık Bakanlığı ile geniş katılımlı bir çalıştay düzenlemeyi planladıklarını belirtti.

Memiş, çalıştayda, sağlıkta şiddetin önlenmesi sürecinde bir eylem planı belirlenmesinin öngörüldüğünü kaydetti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com