'Şiddetin Önlenmesi Projesi' uygulaması başarı ile tamamlandı

'Şiddetin Önlenmesi Projesi' uygulaması başarı ile tamamlandı
Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin hazırladığı ve toplam 8 kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütünün de yerel ortak olduğu 'Mesleki Eğitim Okullarında Şiddetin Anatomisi ve Şiddeti Önleme Argümanlarını

Okul Müdürü ve Proje Yöneticisi Yüksel Kaçmaz, "2013 teklif çağrısı döneminde AB Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projeleri kapsamında Türkiye’ den toplam 2293 proje başvurusu yapılmış ve bu başvurular içinden 348 proje finanse edilmeye değer bulunmuştur. Kabul edilen 348 proje içerisinde kurumsal ortaklık bakımından ilk 10 proje içerisine giren projemizin genel hedefi; mesleki eğitimde şiddeti analiz ederek, azaltmak ve tamamen önlemeye yönelik çalışmalar yapmaktır. Katılımcıları Hazırlık aşamasında İngilizce ve Almanca kursuna katılmıştır. Uygulama aşamasında da Almanya ve Belçika’da Meslek Okullarının ve paydaşlarının okullarda şiddeti önleme faaliyetleri yerinde incelenmiş, bu faaliyetlerde görev alan kurum ve kuruluşların görevleri ve bu kuruluşların kendi aralarında oluşturdukları ortak ağlar incelenmiştir. 26 katılımcının görev aldığı 10 ayrı kurumun yararlanıcıları bu faaliyetin değerlendirme ve raporlama işlemlerini yürütmektedir. Mesleki Eğitim okulları içinde hazırladığı projelerle adından sık sık söz ettiren Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin son dönemlerde ülke gündemini de meşgul eden bir soruna dikkat çekmeleri Türkiye Ulusal Ajansı tarafından da yakından takip edilmektedir. Yaygınlaştırma aşaması tamamlandığın da projenin uygulanabilir çıktılarını Ulusal Ajans nezdinde değerlendirmek ve faydalı kazanımlarını tüm Türkiye’ye duyurmak için proje bilgilendirme toplantılarında örnek uygulamalar olarak sunumu yapılacaktır" diye konuştu.

Kaçmaz, "Projenin her aşamasında destek veren yurtdışı ortaklarımız, Emschertal Berufskolleg (Almanya) Sozialdienst Katholischer Frauen e.V (Almanya) BIKUF Bildungs-und Kulturforum Europa (Almanya), 3A Education ve Service (Almanya) ve Turkuaz v.z.w (Belçika) ile yerel ortaklarımız başta Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı, Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kütahya Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Kütahya Rehberlik Araştırma Merkezi, Kütahya Halk Eğitimi Merkezi ve Sivil toplum örgütleri Türk Eğitim Sen Kütahya Şubesi ile Nafi Güral Eğitim Vakfı katılımcılarına ve yaygınlaştırma aşamasında yapacakları katkılarına şimdiden teşekkür ediyorum" dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com