"Sıfır Sorun" bakanından Suriye açıklaması

"Sıfır Sorun" bakanından Suriye açıklaması
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ''Suriye'deki durum bölgesel barış ve güvenlik için de gerçek bir tehdit haline gelmiştir'' dedi.

Dış İşleri Bakanlığı görevine "Sıfır Sorun" sloganıyla başlayan Ahmet Davutoğlu, dış politikadaki başarısızlıklar sonucu komşularla gelinen "Sıfır Geçim" sürecinden sonra Suriye'deki iç kargaşa ve gelinen nokta ile alakalı açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne hitap eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Medeniyetler İttifakı Salonu'nda yaptığı konuşmada, ''Farklı ülkelerin hükümetleri olarak bizler, insanlığın ortak vicdanını temsil ediyoruz. Politik farklılıklarımıza rağmen, insan hakları ve insani konular söz konusu olduğunda, bizim odak noktamız ayrımcılık yapmaksızın insanlığın ortak değerleri olmalıdır. Birleşmiş Milletler çatısı altında birleşmiş bir insani vicdan ile hareket etmek zorundayız'' dedi.


Suriye'de uluslararası toplumun gözü önünde insani bir trajedinin halen devam etmekte olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, uluslararası toplumun bu insanlık trajedisinin devam etmesine ne kadar daha izin vereceğini sordu. Davutoğlu, ''Rejim meşruluğunu yitirmiştir. Ülkeyi daha fazla yönetememektedir. Terörle ayakta kalmaktadır. Daha da önemlisi, Suriye'deki durum bölgesel barış ve güvenlik için de gerçek bir tehdit haline gelmiştir'' dedi. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com