Sigara içenler dikkat!

Sigara içenler dikkat!
Sigara içiyorsanız bunu okumadan geçmeyin...

TRAKYA Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yekta Gürlertop, "Sigarayı azaltarak bırakmak kesinlikle yanlış bir uygulama, bu meseleyi kökten halletmek gerekir. Sigara kesinlikle kalbimizin düşmanı, bırakmalıyız" dedi.

Sigaranın insan sağlığına zarar verdiğini belirten Prof. Dr. Yekta Gürlertop, "Kalp ve damar problemleri ile kalp hastalıkları belli bir yaşa geldiğimizde mutlaka karşımıza çıkacaktır. Tıp dünyası olarak amacımız bunu mümkün olduğunca geciktirmek. Hepimizin amacı sağlıklı yaşlanmak. Kalp sağlığı konusunda hayatımızda değiştirebileceğimiz en önemli şey sigaradır. Çünkü şeker hastalığımızı çok değiştiremiyoruz, kolesterolümüzle çok oynayamıyoruz, yaşımızı değiştiremiyoruz ama sigarayı bırakabiliriz. Sigara kesinlikle kalbimizin düşmanı, bırakmalıyız" diye konuştu.

Sigaranın azaltılarak bırakılmasının yanlış olduğunu söyleyen Prof. Dr. Gürlertop, "Bir iki tane içiyorum, az içiyorum veya azaltarak bırakıyorum uygulamaları son derece yanlıştır. Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda çok güzel çalışmaları var. Sigarayı azaltarak bırakmak kesinlikle yanlış bir uygulama, bu meseleyi kökten halletmek gerekir. Kalp ve damar sağlığımızı korumak istiyorsak dikkat etmemiz gereken en önemli husus sigara içmemektir" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com