Şiirseverler Simav'da buluşacak

Şiirseverler Simav'da buluşacak
Kütahya'nın Simav ilçesi hafta sonu şiir severlere ev sahipliği yapacak.

 Simav'ın Demokrat Partili (DP) Belediye Başkanı Kasım Karahan, belediyenin himayesinde, ödüllü şair Osman Karaaslan'ın organizatörlüğünde gerçekleştirilecek olan “ Simav 14. Geleneksel Şairler Şölenine” bu yıl aralarında ünlü şairlerinde yer aldığı 50 dolayında şairin katılacağının kesinleştiğini söyledi.
8 Mayıs 2009 Cuma günü saat 17.00 de Eynal Kaplıcaları Agua Parkta düzenlenecek beş çayı ile başlayacak Simav 14. Geleneksel Şairler Şöleni'nin ilçede düzenlenecek çeşitli etkinlikler sonucu 10 Mayıs Pazar günü sona ereceğini bildiren Belediye Başkanı Kasım Karahan, ünlü şairleri en iyi bir şekilde Simav'da ağırlayabilmek için her türlü hazırlığın tamamlandığını kaydetti. 13 yıldır kesintisiz bir şekilde sürdürülen Geleneksel Simav Şairler Şöleni'ni Simav'ın tanıtımı açısından bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçeye gelecek ünlü şairleri dünyaca ünlü Eynal Kaplıcalarında ağırlayacaklarını bildirdi. Bu yılki Şairler Şöleninin farklı bir şekilde kutlanacağını bildiren Karahan, 8 Mayıs 2009 günü saat 20.30 da Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenecek Şiir Yorum Yarışmasıyla Türkçe'nin Doğru Kullanımı konulu panel ile ünlü şair M. Nuri Parmaksızın yöneteceği Şiir Sohbetine tüm Simav halkının da davetli olduğunu bildirdi.
Simav 14. Geleneksel Şairler Şöleninin organizatörlüğünü yapacak olan Simavlı ödüllü Şair Osman Karaaslan, üç gün boyunca sürecek etkinliklerde dereceye giren şairlere ödül verileceğini bildirdi. Bu yıl ilk kez belediyenin himayesinde gerçekleştirilecek olan Simav 14. Geleneksel Şairler Şöleni'nin geçen yıllara göre daha renkli görüntülere sahne olmasını beklediklerini ifade eden Karaaslan, katkı ve himayesinden dolayı Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'a teşekkür ettiklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com