Şık ve Şener hakkındaki iddianame tamam!

Şık ve Şener hakkındaki iddianame tamam!
Gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener hakkındaki iddianame tamamlandı...

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener hakkındaki İddianame tamamlandı. Her iki isim de Ergenekon terör örgütüne yardım etmekle suçlanıyor.

178 GÜN ÖNCE TUTUKLANDILAR
Bundan tam 178 gün önce tutuklanan gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener uzun süre Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi olmuştu.

İddianame, yeni açılan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Odatv iddianamesi, Çağlayan Adliyesi'nde yeni açılan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen ilk iddianame oldu. Mahkeme, iddianamenin kabulü ya da reddi yönündeki kararını 15 gün içerisinde açıklayacak.

ŞÜPHELİLER VE İŞLEDİKLERİ İDDİA EDİLEN SUÇLAR
İddianamede, şüpheliler tutuklu şüpheliler Yalçın Küçük, Soner Yalçın, Ahmet Şık, Hanefi Avcı, Nedim Şener, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Doğan Yurdakul, Müesser Uğur, Coşkun Musluk, Sait Çakır ve Kaşif Kozinoğlu ile tutuksuz şüpheliler Ahmet Mümtaz İdil ve İklim Ayfer Kaleli'nin "Silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütüne yardım etmek, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek, açıklanması yasaklanan belgeleri temin etmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, kişisel verileri kaydetmek ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmekö gibi iddialarla suçlanıyor.

ŞIK VE ŞENER İÇİN 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
İddianamede şüpheliler Gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener'in "Silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan 7, 5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianamede Yalçın Küçük, örgütün yöneticisi olmakla suçlanıyor. Soruşturma sonunda hakkında işlem yapılan 9 kişi hakkında da dava açılmasına gerek görülmeyerek takipsizlik kararı verildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com