Şık ve Şener serbest!

Şık ve Şener serbest!
Tahliye kararının ardından Nedim Şener ve ve Ahmet Şık cezaevinden ayrılıyor

Odatv davasında tahliyelerine karar verilen gazeteci Ahmet Şık, Nedim Şener, Coşkun Musluk ve Sait Çakır tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.

Serbest bırakılan gazeteciler, tahliye sevincini cezaevi çıkışında kendilerini bekleyen yakınlarına sarılarak paylaştı.  


NEDİM ŞENER'İN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

AMHET ŞIK'IN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ
 Odatv davası'nda 375 gün sonra tahliye kararı çıkan Ahmet Şık ve Nedim Şener dahil 4 gazeteci cezaevinden ayrıldı...
TAHLİYELERE YOĞUN İLGİ

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği tahliyeler sırasında, Şık ve Şener'in arkadaşları da tezahürat yapıp slogan attı.

Mahkeme heyeti, Şener, Şık, Çakır ve Musluk'un tahliyeleri yönündeki karara gerekçe olarak, ''suç vasfının değişme ihtimali'' ve ''tutuklu kaldıkları süre''yi göstermişti.

VECİDE ŞENER'İN EŞİ KAPIDA BEKLEDİ!

Odatv soruşturması kapsamında tahliyesine karar verilen gazeteci Nedim Şener'in eşi Vecide Şener, Silivri Cezaevi'ne geldi. "Mutluluktan başka birşey söyleyemiyorum" diyen Şener, "Eşimi arabayla istanbul'da gezdirmeyi planlıyorum. Çok mutlu O da. Nedim tahliye bekliyordu. O hiç umudunu yitirmiyordu. Eşime teşekkür ediyorum. Umudunu hiç yitirmediği için bize motivasyon sağladığı için.

Çok mutluyuz. Heyecan dorukta sevinçliyiz. Bundan sonra Nedim kendi mesleği olan bu kameralar önünde size yanıt verecektir. Söyleyecek söz bulamıyorm. Bütün tutuklu arkadaşların yakınlarıyla arkadaş olduk. Hiç birbirini tanımayan insanlar olan kaynaştık. Bir an önce tahliye bekliyoruz
" dedi

Şık ve Şener cezaevinden ayrılırken kendilerini bekleyen gazetecilere bazı açıklmalarda bulundu.ŞIK: "KOMPLOYU KURANLAR CEZAEVİNE GİRECEK"


Ahmet Şık, cezaevinden çıktığı sırada basın açıklamasında bulunarak mahkeme hakimlerine ve savcılarına seslendi.Ahmet şık yaptığı konuşmada davalarından asla vazgeçmeyeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

"Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Eksik kalmış adalet, hukuk ve demokrasi getirmez. 100 civarında gazeteci içeride. İfade özgürlüğü sadece gazetecilerin sorunu değil. Öğrenciler var, KCK'den tutuklular var. Bunun mücadelesini vereceğiz. Bu komployu kuran polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girerecek. Bunun mücadelesini vereceğiz"ŞENER: "HRANT İÇİN ADALET"


Çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplayan Nedim Şener, "Bütün amacımız, Hrant Dink'in kanını yerde bırakmamak. Hrant İçin Adalet için girdim. Hrant İçin Adalet için diyerek çıkıyorum. İlk haberim Hrant ile ilgili olacak. Önce yargıladılar sonra hapse attılar. Gerçek hapsedilemiz." dedi.HAKİMDEN NEDİM VE AHMET'E İLGİNÇ UYARI!
 
Akşam yazarı Tuğçe Tatari'nin iddiasına göre hakim Şık ve Şener'i 'kanal kanal gezmeyin' diye uyardı.
 
Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tahliye eden mahkeme hayetinden ilginç uyarı. Duruşmayı takip eden gazetecilerden Akşam yazarı Tuğçe Tatari'nin iddiasına göre hakim Şık ve Şener'i 'kanal kanal gezmeyin' diye uyardı.
 
Tatari, Twitter'dan duyurduğu iddiayı üç ayrı avukattan teyit ettirdiğini söyledi. "Hakim 'tahliye olan arkadaşlar kanal kanal gezerse haklarında ışlem başlatırım' uyarısında bulunmuş! Bilginize.." diyen Tatari, hakimin bu uyarıyı avukatlara açıkça yaptığını kaydetti.

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com