Şike davasında 6 tahliye!

Şike davasında 6 tahliye!
Türkiye'yi sarsan "Futbolda şike" davasında tahliye kararı çıktı.

SANSÜRSÜZHABER -  "Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 12. duruşması bugün görüldü.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanık Abdullah Eker, rahatsız olduğu gerekçesiyle duruşmaya gelmedi.

DAVADA TÜM GÜN NELER YAŞANDI ? O HABER İÇİN TIKLAYIN...

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, eski futbolcu Cemil Turan, Alaeddin Yıldırım, Serkan Acar, Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl'ün de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.

9 aydır Metris Cezaevi'nde tutuklu olarak bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tahliye kararı çıkmadı. Yıldırım'ın yanı sıra tutuklu olarak bulunan hiçbir Fenerbahçeli yöneticiye tahliye kararı çıkmadı.

Tahliye olanlar isimler şöyle : Abdullah Eker, Abdullah Karakuz, Selim Kımıl, Hakan Karaahmet, Talat Emre Koçak, Abdullah Başak.

Mahkeme TFF, Bucaspor ve Altayspor'un müdahlilik taleplerini kabul ederken, spor yorumcusu Erman Toroğlu ve bir cumhuriyet savcısının talebini redddetti.

Türk futbolunu sarsan ve gündemi uzun süredir meşgul eden şike davasına 30 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında devam edilecek.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile eski başkan Mahmut Özgener ile TFF eski Başkanvekili Lütfi Arıboğan ifadeye çağrıldı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com