Şike davasında meraklı bekleyiş

Şike davasında meraklı bekleyiş
“Futbolda Şike” iddialarına ilişkin davada çapraz sorguların tamamlanmasının ardından mahkeme Mehmet Ekinci duruşma Savcısı Ufuk Ermertçan’a söz vereceğini açıkladı.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada söz isteyen müdahil olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün avukatının, soruşturmanın genişletilmesi yönünde talepte bulunması üzerine mahkeme başkanı, “Avukat hanım davada sona gelindi talepte bulunuyorsunuz. Daha önce müdahil olsaydınız. Bu dava Ekim- Aralık’ta biter o zaman. Bizim sadece bu davamız yok” dedi.
 
Duruşmada daha sonra Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Faik Işık söz aldı. Işık’ın uzun süre konuşarak taleplerini dile getirmemesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, Işık’ı uyararak talebini dile getirmesini söyledi. Mütalaanın verilmesi için erken olduğunu dile getiren Avukat Işık, "Esas hakkında mütalaa deyince panikledik" dedi.
 
Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, “Karar vermiyoruz bugün panikleyecek bir durum yok” diye konuştu.
 
Davada söz alan Yıldırım’ın avukatı Şeref Dede ise, “Samimiyetle söylüyorum gayretiniz var. Ama acelenizi anlamak mümkün değil. Bu acele ecele götürür” diye konuştu.
 
Duruşmada söz alan birçok sanık avukatı da soruşturmanın genişletilmesi için talepte bulundu. Duruşma şu sıralar avukatların taleplerini dile getirmesiyle devam ediyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com