Şike davasında sinirler gerildi

Şike davasında sinirler gerildi
Şakar'ın ifadesinin sürdüğü sıralarda taraflar arasında gergin anlar yaşandı.

* Aziz Yıldırım: Antalya'ya niye gittiniz ?

* Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar: Antalya'ya giderken sana mı soracağız ?

- Dizdar'dan Mahkeme Başkanı'na : "Benim konuşmamı çapraz sorguda engelleyemezsiniz. Siz çapraz sorguda müdahale edenmezsiniz."

- Mahkeme Başkanı'ndan Dizdar'a : "Ben izin verirsem öyle konuşursunuz"

Şike davasının bugünkü duruşmasında sıra Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ın ifadesinin ardından ara verildi.

ŞAKAR'DAN YILDIRIM'A: "SANA MI SORACAĞIZ"

Aziz Yıldırım'ın 'Antalya'ya niye gittiniz?' demesi üzerine, ifade veren "Antalya'ya giderken sana mı soracağız. Gezmeye gittiler. Tuncay Bey bizim genel müdürümüz ve Antalya'ya gitti." dedi. Şakar'ın bu sözleri salondaki Fenerbahçelilerin sert tepkisine neden oldu. Bu tepki üzerine Mahkeme Başkanı, "Böyle tepki vermeyin. Çıkartırım salondan herkesi" diye uyardı.

Yıldırım’ın bir avukatının “Başbakan ile ilgili görüşmeler var iddianamede." diye söylemesi üzerine Mahkeme Başkanı, “Bu konu dava ile ilgili değil. " dedi.

ŞAKAR’IN SES KAYDI DİNLETİLDİ

Daha sonra Şakar’ın telefon tapelerindeki bazı bölümlere itiraz ederek ‘öyle değil’ demesi üzerine Mahkeme Başkanı, Şakar’ın telefon ses kaydını salona dinletti.

MAHKEME BAŞKANI VE AVUKAT TARTIŞTI

Daha sonra Şakar’a soru sormak isteyen avukat Ali Rıza Dizdar ile Mahkeme Başkanı tartıştı. Mahkemede usüle ilişkin açıklama yapmak isteyen Dizdar, Mahkeme Başkanının engellemesi üzerine, “Benim konuşmamı çapraz sorguda engelleyemezsiniz. Siz çapraz sorguda müdahale edenmezsiniz." dedi. Mahkeme Başkanı ise, “Ben izin verirsem öyle konuşursunuz" demesi üzerine, avukat Dizdar “Hayır" diye yanıt verdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, “Ben çıkayım dışarı. Bakın nasıl idare edeceksiniz bu salonu?" diye sorması üzerine avukat Dizdar. “Ben çok iyi idare ederim" dedi.

Avukatın ‘Biz dışarı çıkarız o zaman’ demesi üzerine mahkeme başkanı, ‘Çıkarsanız çıkın. Hava alırız biraz. Çıkan hakkında da gerekli işlemi yaparız." Diye cevap verdi.

YILDIRIM’DAN TS-FB MAÇI SORUSU

Aziz Yıldırım’ın, “2010 yılında son maçı sizle oynadık ve şampiyonluğu kaybettik" dedi. Bunun üzerine Şakar “ Yönetici değildim o zaman." diye konuştu.Yıldırım’ın “FB kulübünden kimse gelip sizin takımdan kimseye ricada bulundu mu?" demesi üzerine, “ Ben o zaman yönetici değildim" diye konuştu. Bu diyalogların ardından Mahkeme Başkanı, Şakar’ı ‘elinizi cebinden çıkarın’ diye uyardı. Şakar’ın ifadesi tamamlandı. Duruşmaya ikinci kez ara verildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com