Şike davasında son durum

Şike davasında son durum
Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin başkanları "sanık" olarak ilk kez aynı salonda.

VE SADRİ ŞENER İFADE VERMEYE BAŞLADI

* Duruşmaya verilen ara sonra erdi. Trabzonspor başkanı Sadri Şener ifade vermeye başladı.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 16. duruşması verilen aranın ardından tekrar başladı. Şu anda Sadri Şener ifade veriyor.

DURUŞMA ARASINDA NELER OLDU ?

Verilen aranın ardından tutuksuz sanıklar koridora çıktı.

YILDIRIM VE ŞENER ARADA DA KONUŞMADI

Aziz Yıldırım ile Sadri Şener verilen arada da konuşmadı. Şener dışarıda Nevzat Şakar ve avukatları ile ayakta sohbet etti.

YILDIRIM HAVUTÇU SOHBETİ

İçeride ise tutuklu sanıklar ile yakınları sohbet etti. Aziz Yıldırım ile duruşmaya sonradan gelen Beşiktaş’ın eski teknik direktörü bir süre sohbet etti. Tayfur Havutçu, Aziz Yıldırım’ın yanına giderek bir süre ayakta sohbet etti.

ÖZAYDINLI YILDIRIMLA KONUŞURKEN ELİYLE AĞIZINI KAPATTI

Tayfur’un ardından FB’li eski yönetici Murat Özaydınlı Aziz Yıldırım’ın yanına gitti. Yıldırım’ın yanına oturan Özaydınlı’nın bir süre ‘ağzını eliyle kapatarak’ bir şeyler anlattığı görüldü. Aziz Yıldırım’ın ise elleriyle parmaklarını tek tek sayarar Özaydınlı’ya yanıt vermesi dikkat çekti.

Eskişehir Spor Kulübü Başkanı Halil Ünal'ın ardından yine bir tanık, Zafer Demiray dinlenildi. Demiray'ın çok kısa süren ifadesinin ardından Ufuk İskender'in de tanık olarak ifadesine başvuruldu.

TANIK İSKENDER: “YUSUF TURHANLI’YI BİZ ÇAĞIRDIK. ŞİKE KONUŞULMADI"

Tanık İskender, şike ile ilgili bilgisinin olmadığını, basından bildiğini belirtti. Tanık İskender ifadesinde , “Ben, Korcan, İlhan ve Yusuf ile bir yerde oturup sohbet ettik. Ben gittikten sonra yine onlar oturmaya devam etti. Benim yanımda şike ilgili bir şey konuşulmadı. Ben Korcan’ı yetiştiren hocayım. Biz otururken Yusuf’u(Yusuf Turhanlı) ben aradım. Biz çağırdık Yusuf’u." dedi.

İskender, savcılık veya emniyette konuya ilişkin ifade vermediğini belirtti.

HALİL ÜNAL TANIK OLARAK İFADE VERDİ

Sadri Şener’in de katıldığı duruşmada tanık Eskişehir Spor Kulübü Başkanı Halil Ünal dinlenildi.

EKŞİOĞLU VE YILDIRIM’DAN TANIK ÜNAL’A SORULAR

Sanık İlhan Ekşioğlu tanık Ünal’a soru sordu. Ekşioğlu. “20 Mayıs’ta biz resterontta konuştuk. Burada yaptığımız transfer görüşmesi Sezer Öztürk ile ilgiliydi. Aynı zamanda başka birini daha sorduk. Kimi sorduk size?" soruna yönelik, Ünal, “Alper Potuk’u sordunuz.Onu istediniz" dedi.

Ekşioğlu’nun ardından Aziz Yıldırım, Ünal’a soru sordu. Aziz Yıldırım, “FB- Eskişehir, Eskişehir – Trabzonspor maçları ile ilgili bizden veya başka bir yerden size teşvik veya şike bedeli geldi mi? Bu konuda bir duyumunuz var mı?" Sorusunu yöneltti. Tanık Ünal, bu soruya “Asla" diye yanıt verdi. Ardından Yıldırım, “Zeki Mazlum sizle TS- Eskişehir maçı öncesi görüştü mü?" sorunu yöneltti. Tanık Ünal bu soraya da, “ Zeki Mazlum TS – Eskişehir maçı ile ilgili maç saatine yakın bizden bilet istedi. 10 tane misafiri vardı" diye yanıt verdi.

Başkan Halil Ünal, ‘Zeki Mazlum’un FB – Eskişehir maçı öncesi ise kulübe geldiği yönünde bir bilgisinin olmadığını’ belirtti.

Sadri Şener’in de katıldığı duruşmada ilk olarak tanık Eskişehir Spor Kulübü Başkanı Halil Ünal dinleniyor.

Tanık Ünal, şike yapıldığı iddialarına yönelik bir bilgisinin olmadığını belirtti.

ÜNAL: "ŞİKE HAKKINDA BİLGİM YOK"

2011-2012 sezonunda Sezer Öztürk ile Fenerbahçe’nin ilgilendiğinden haberdar olduğunu belirten Ünal, “O transferi sadece FB yapmak istemedi. Sezer'i bütün takımlar almak istedi. Ben transfer görüşmelerinden haberdardım. Gizli saklı görüşme söz konusu olamaz. Beşiktaş da ilgilendi ama oyuncu Fenerbahçe’yi istedi. Benim de oyuncu tercihine göz önünde bulundurmam lazım. Bizden gizli görüşülme olmaz. Kaldı ki Aziz Yıldırım da abimiz, tanıdığımız birisi..."dedi.

Ünal, oyuncu Alper Potuk’u ise Eskişehir olarak kendilerinin satmak istemediğini söyledi.

Duruşmaya tutuksuz sanık Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ilk kez katıldı. Şike iddialarının gündeme geldiğinden beri birbirlerine karşı ağır suçlamalar yönelten Yıldırım ve Şener aylar sonra ilk kez karşı karşıya geldi.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 16. duruşması görülmeye başlandı. Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in bulunduğu 9 tutuklu sanık katıldı.

ŞENER ÖNCE İZLEYİCİLERİN BÖLÜMÜNE OTURDU

Duruşmaya tutuksuz sanık Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ilk kez katıldı. Şener salona girdiğinde sanıkların oturduğu yere değil, izleyicilerin yerine oturdu. Şener’in hemen yanına da Trabzonspor asbaşkanı Nevzat Şakar oturdu. İkili daha sonra avukatlarının uyarısı ile sanıkların oturduğu bölüme geçti.

GÜMÜŞDAĞ İLE SOHBET ETTİ

Şener bir süre Göksel Gümüşdağ ile ayak üste sohbet etti. Şike iddialarının gündeme geldiğinden beri birbirlerine karşı ağır suçlamalar yönelten Yıldırım ve Şener aylar sonra ilk kez karşı karşıya geldi. Tutuklu sanıklarla birlikte içeri giren Aziz Yıldırım ile Şener selamlaşmadan yerine oturdu. Aziz Yıldırım en önde otururken, Şener ise sanık bölümünde arka sıralarda oturdu.

TUTUKSUZ SANIK KATILDI

Tutuksuz sanıklardan Bülent Uygun, Göksel Gümüşdağ, Şekip Mosturoğlu, Nevzat Şakar, Mecnun Odyakmaz, Serdar Kulbilge, Hikmet Karaman, Halil Ünal, Korcan Çelikay, Tamer Yelkovan, İskender Alın, Ümit Karan, Ahmet Ateş, İbrahim Akın, Serdar, Kulbilge, Mehmet Yıldız, İlhan Çelikay, Samet Güzel, Cemil Turan, Abdullah Başak, Gökçek Wederson’un da aralarında bulunduğu 71 tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu.

YOKLAMA YAPILDI

Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı. Öte yandan salonun dolu olması nedeniyle duruşmaya sadece ajans muhabirleri alındı.

GÜVENLİK ÖNLEMİ


Duruşma nedeniyle adliye çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Spor polisi, çevik kuvvet ve sivil polisler adliyeyi sıkı bir güvenlik çemberine aldı. Polis köpekleri de adliye çevresine yerleştirildi. Adliye içinde de duruşmanın yapılacağı salonun katında barikatı oluşturuldu. Öte yandan salonun dolu olması nedeniyle duruşmaya sadece ajans muhabirleri alındı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com