Şike davasında yapılan yanlışlığı Yıldırım fark etti

Şike davasında yapılan yanlışlığı Yıldırım fark etti
Futbolda şike davası tutuklu sanığı Aziz Yıldırım okunan iddianamedeki 337. sayfanın avukatlara verilenden farklı olduğunu ortaya çıkardı.

Silivri’de devam eden futbolda şike davasında yapılan bir yanlışlığı Aziz Yıldırım fark etti. Yıldırım’ın iddianamedeki 337. sayfanın avukatlara verilenden farklı olduğunu ortaya çıkarmasının üzerine   avukatı Abdulah Kaya itiraz etti ve mahkemeye 5 dakika ara verildi.

‘Aziz Yıldırım çok iyi çalışıyor’

Duruşmanın hakimi Mehmet Ekinci yapılan incelemenin ardından, 'Herhangi bir sıkıntı yok. Bir-iki sayfada eksik format farkı var, hallettik' dedi. 337. sayfada geçen sezonki Sivasspor-F.Bahçe şampiyonluk maçıyla ilgili bazı tapeler yer alıyor.

YIıldırım avukatı Kaya, 'Aziz Yıldırım hepimizi uyardı. Çünkü çok iyi çalışıyor. Ve kendisi buldu bu değişikliği. Sehven de yapılmış olsa şık bir şey olmadı. Savcı Mehmet Berk, mutlaka bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır' dedi. Okunan ilk iddianamenin  2 Kasım 2010, avukatlara verilenin ise 2 Aralık tarihli iddianame olduğu iddia edildi.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz da 'Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği başkanı. Ben ise onun yardımcısıyım. İkimizin telefon konuşmalarını iddianameye koymuşlar. Kendi aramızda bile görüşme yapamayacak mıyız? Bir de görüşüyoruz, diye kızıyorlar' şeklinde tepki gösterdi.

‘Savcılık iki farklı iddianame yazmış’

Avukat Kaya gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tahmince içerik farklılığından ziyade savcılığın 2 farklı iddianame yazdığını düşünüyorum. Hâkimlik ve avukatlık hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Bu iddianame aceleye gelmiş. Kasten yapılmış diyemem ama özensizlik var. Savcının bu durumu açıklamasını istiyorum” dedi. Kendilerine verilen iddianamenin 337’inci sayfasında bazı sanıklar arasındaki telefon görüşmelerinin olmadığını ancak mahkemede okunan iddianamede söz konusu telefon görüşmelerinin yer aldığını söyledi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com