Şike iddiası çıldırttı!

Şike iddiası çıldırttı!
Hafta başında yapılan ve milli takımı da vuran İtalya'daki şike operasyonu, milli takım çalıştırıcısı Prandelli'yi de çileden çıkardı.
Prandelli, son olarak Juventus'un ve gök mavililerin kalecisi Buffon'un da adı şikeye karışınca, "Gerekirse Avrupa'dan vazgeçeriz" dedi. 
 
Lazio'nun kaptanı Stefano Mauri'nin de tutuklandığı son şike dalgasının vurduğu milli takımdan Domenico Criscito'yu çıkaran ancak yine şikeye bulaşan Juventuslu Leonardo Bonucci'yi kadroya dahil ettiği için eleştirilere hedef olan Cesare Prandelli, açıklamalarda bulundu. 
 
Başarılı kaleci Gianluigi Buffon'un adının da şikeye karışmayla ilgili Rai Sport kanalına konuşan Prandelli, "Milli futbolun iyiliği için Avrupa'ya gitmeyelim denilirse bu bizim için problem olamayacaktır" dedi.
 
ŞİKEYE BULAŞANLAR AVRUPA'YA GİDEMEYECEK
 
Şikeden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Prandelli, "Önemsediğim bazı şeyler var. Birilerinin karşısında durup, savaşmaktansa tartışmayı tercih ederim. Sadece futbol konuşmak istiyorum ama şu olanlar bize başka şeyler dayatıyor" diye konuştu.
 
Buffon'un çok sağlam bir kişiliğe sahip olduğunu da ekleyen Prandelli, "Ancak böyle bir durum, bu karakterde olan bir insana bile ağır gelebilir" ifadesini kullandı.
 
Başarılı çalıştırıcı, şikeye adı karışan futbolcuların da Avrupa Şampiyonası'na gidemeyeceğini söyledi. Teknik adamın bu sözlerinin, Bonucci ve Buffon'u da olağanüstü bir kararla Euro 2012 kadrosundan çıkartabileceğine işaret olabileceği belirtildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com