Şike maddesi değişecek mi!

Şike maddesi değişecek mi!
Kulüpler Birliği adına açıklama yapan İlhan Cavcav, Disiplin Talimatı'nın 55. maddesindeki bazı bölümlerinin değişmesini istediklerini söyledi...

Kulüpler Birliği Toplantısı Ankara'da Gençlerbirliği Spor Tesisleri'nde yapıldı.

Toplantıya 14 kulüpten başkan ve yönetici düzeyinde katılım olurken Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Mersin İdman Yurdu ve mazeret belirten Sivasspor katılmadı.

Toplantı sonunda Kulüpler Birliği, Disiplin Talimatı'ndaki 55. maddedeki bazı bölümlerin değişmesini istedi. Kulüpler cezalarda yönetici ve kulüplerin ayrılmasını istiyor.
Haberin devamı ↓reklam

Toplantı sonunda Kulüpler Birliği adına en yaşlı üye sıfatı ile Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav bir açıklama yaptı.

Cavcav yaptıgı açıklamada şunları söyledi: "Kulüpler bana onursal başkanlık teklif ettiler ben de uzun yıllardır futbolun içerisinde olduğum için bu teklifi kabul ettim. Bugün Ankara'da CHP, AKP ve MHP Genel başkanları ve başkan yardımcılarına ziyaretlerde bulunarak şiddet yasası ile ilgili öneri ve tavsiyelerde bulunacağım. 13 Eylül'de İstanbul'da tekrar toplanarak Kulüpler Birliği başkan adayını belirleyeceğiz. 20 Eylül'deki Türkiye Kulüpler Birliği Başkanlığı için tek adayla seçim yapacağız. Seçim Ankara'da gerçekleşecek. Yasa ile ilgili bütün kulüp başkanları ile aramızda müzakereler yaptık. Yasa çıkarken bütün kulüplerin haberi yoktu. Kabahat Meclis'te değil, kulüplerimizde. Bu yasa kulüp ve başkanlarını çok zor duruma bırakıyor. İleriki zamanlarda kulüpler kendilerine yönetici ve başkan bulabilmek için gazetelere ilan vermek zorunda kalacaklardır. 55. madde ile ilgili gerekli tüm makamlarla görüşeceğiz. Türkiye Futbol Federasyonu özerktir. Onların vereceği kararlara kulüpler olarak saygılıyız."

DEĞİŞTİRİLMEK İSTENEN 55. MADDE

(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır.

(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

(3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com