Şike olduğuna inandı, ama...

Şike olduğuna inandı, ama...
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar arasındaki konuşma dikkat çekiyor...

SANSÜRSÜZHABER / ÖZEL - Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanvekilleri ile beraber 31 Ocak'ta istifasını açıkladı. Aydınlar'ın, şike soruşturması kapsamında Metris'te tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı hastanede ziyareti sırasında ise ilginç konuşmalar olduğu ortaya çıktı.

Tansiyon ve şeker hastası olan Yıldırım'ın, hastanede müşahade altında tutulduğu günlerde Aydınlar, Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti. İkili arasındaki konuşmada, Mehmet Ali Aydınlar'ın Yıldırım'la şike konusunda bir konuşma yapması dikkat çekti.

Aziz Yıldırım'ın, Mehmet Ali Aydınlar'a "Şike yok" dediği fakat Mehmet Ali Aydınlar'ın ise inanmadığı, Yıldırım'ın yaptığı bir açıklamada da net bir şekilde yer aldı.

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya yaptığı ve 1 Şubat'ta yayınlanan açıklamasında, "Hastaneyi ziyarete geldiğinde Mehmet Ali Bey'e de (Aydınlar) dedim, 'bir şey yok'. Ama o 'var' dedi. Bana inanmadı.' ifadelerini kullandı.
 

AZİZ YILIDIRIM'IN O AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın, şikeye net bir şekilde inandığı böylelikle ortaya çıkarken, istifa etmesi ise kulislerde farklı yorumlara sebep oldu. Aydınlar'ın şike yapıldığına bu kadar inanıp istifa etmesinin, bazı başkanlar tarafından da tepkiyle karşılandığı öğrenildi.

KİM BAŞKAN OLMAK İSTİYOR ?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmak için adaylığını açıklayan ilk isim Trabzonspor'un eski yöneticilerinden İbrahim Hacıosmanoğlu olurken, Hacıosmanoğlu yazılı olarak adaylığını bugün bildirdi. Kulislerde en çok konuşulan isimlerden biri olan Haluk Ulusoy'un ise, tüm kulüplerin bu konuya sıcak bakması halinde TFF Başkanlığına aday olabileceği biliniyor.

UEFA 1. Asbaşkanlığı görevini yürüten ve yakın bir zamanda yapılacak olan önemli toplantılarına yoğunlaşan Erzik de aday olmadığını yinelemişti. Adaylar arasında gösterilen bir diğer isim ise Galatasaray'ın ve Türk futbolunun unutulmaz golcüsü Hakan Şükür... Hakan Şükür'ün TFF Başkanı olmayı çok arzuladığı belirtilirken, bu konuyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de paylaştığı öne sürüldü.

Türk futbolunun yeni patronu 27 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da belli olacak. Bu süreye kadar Hüsnü Güreli, TFF Başkanlığı'nı vekaleten yürütecek. Güreli'nin bu zaman zarfında TFF içindeki rutin planlama ve programları devam ettireceği, karar aşamasında ise herhangi bir atılımda bulunmayacağı öğrenildi.

Haber : Emrah KARALİNÇ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com