"Şike yaptıysak cezasını çekeriz"

"Şike yaptıysak cezasını çekeriz"
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Lig TV'ye açıklamalarda bulundu:

Amatör şubeler voleybol basketbol ve su sporları Galatasaray'ın çok önem verdiği dallar ama uzun zamandır şampiyonluk yaşayamadık. Voleybolla ilgili bir tesis problemimiz vardı. Yeni bir salon yapmamız gerekiyordu ama biz yeni bir salon yapmak yerine Pamukspor tesisleriyle bir anlaşma yaptık ve bu anlaşma uzun yıllar sürecek. Voleybolcularımız kadın-erkek burada kamplarını yapacaklar ve bize şampiyonlukları getirecekler, sözleri var..

TAKIMDAN BEKLENTİLER
Geçen seneki futbol takımımızda radikal değişiklikler yapmak zorunda kalmıştık. Bu değişiklikler takımın kötü olmasından dolayı değildi. Takımın kimsaysı, psikolojisi, bozulmuştu ve yıpranmışlardı. Yeni takım kuruldu, sahaya çıkan % 80 kadro yeni. Bir takım olma yolunda başarılı bir şekilde ilerliyoruz. Bu sene oyuncularımızdan ciddi şekilde şampiyonluk bekliyoruz. Bizim herzaman hedefimiz Avrupa'da başarılı olmak. Şampiyon olup Şampiyonlar Ligi'nde ciddi başarılar yakalyıp eski serüvenimize devam etmeliyiz..

ENGİN VE SERCAN
Engin ve Sercan ikisi de çok önemli futbolcular. Şimdi daha önceki takımlardaki teknik ekiplerin kötü olduğu alamına gelmesin ama teknik bir uyuşma olması lazım. Fatih Terim gibi teknik hocalığının yanında mentörlük kabiliyeti yüksek olan bir teknik direktörün yanında son derce başarılı olacaklarına eminim. Son maçlarda gördük ki iki oyuncumuzda milli takımda başarılı olabilcek oyuncular.

YABANCI OYUNCULAR
Yabancı oyuncu transferleri çok önemli ama yerli oyuncularınada odaklanmalıyız. Melo kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi takımın itici gücü olmuş durumda ve sezon sonuna kadar da başarılı olacağına eminim. Başlangıçtaki eleştiriler biraz yönetim kurulundaki konuşmalardır. Bu konuları konuşmak gayet normaldir çünkü biz takımın menfaatlerini düşünürüz. Kulübün maddi manevi her şeyini düşünmekten de sorumluyuz. Eleştiriler biraz fazla abartıldı diye düşünüyorum. Melo dahil bütün tarasnferlerimiz yararlı olacak diye düşünüyorum.

ŞİKE İDDİALARI
Daha önceki kulüpler birliği toplantılarında futbolun tek gündemi ne yazık ki bu konu olmak durumunda kaldı. Son toplantıda ise o konulara hiç girilmedi. Bu iyiye bir şarettir. Herkes idianameyi bekliyor. Açıklandıktan sonra yine çok fazla tartışma olacaktır. Mehmet Ali Aydınlar ve Lütfü Arıboğan ilk 5 haftanın değerlendirmesini yaptı. Bizler de kulüpler olarak 5 haftada yaşadığımız sıkıntıları dile getirdik ama henüz sıkıntıların tartışılması için çok erken. Burada çok sevindirci bir şey var suistimal edilmemesi kaydıyla altını çizerek söylüyorum; Yusuf Namoğlu çok ciddi bir iletişim içerisinde. Bu iletişim suistimal edilmediği sürece kulüpler, federasyonla dünkü atmosfer içerisinde devam ederse nispeten sakin bir sezon geçer diye düşünüyorum.

Bizim Galatasaray olarak kimseyle bir sorunumuz yok. Sadece Galatasaray olarak Galatasaraylılığın değerliliği son dönemlerde daha net anlaşıldı. Biz Galatasaray olarak bu kadar önemli bir konuda kimseyi eleştirmeden orataya bir fikir koyduk ve bunu savunduk. Bunun arasında tartışmalar olması bizi ilgilendirmiyor. Demokrasi var insanlar tartışacak tabii ki ama Galatsaray'ın fikri buydu ve bizde bunu söyledik. Evrensel hukuk dedik, hukuk kuralları dedik, gereği yapılsın dedik. Şimdi gereği yapılıyor. Bunlar uluslar arası sorunlar, federasyonla sıkıntı olarak algılamamak lazım. Seçim sürecinde de söyledik; federasyonla bir sorunumnuz olursa telefeon eder randevu alır ve yüz yüze anlatırız. Bunu sürekli kamu oyunda gündeme getirmenin anlamı yok..

Belli bir fikri savunurken önce kendinizi tartacaksınız. Ortaya koyacağınız fikirden size de zarar gelmesini göze alabilecek cesaretiniz varsa fikrinizi savunabilirsiniz. Galatasaray olarak bizim de bir ayıbızmız ve suçumuz varsa cezamızı çekmeye hazırız. Basında çıkan yazılar normaldir, haklarıdır. Yazarlar eleştirirler de. Bunlar işin doğasında vardır. Galatasaray olarak bizim hiçbir çekincemiz yoktur. Tekrar söylüyorum; Galatasaray olarak bizim de bi suçumuz varsa çekmeye hazırız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com