Şikenin hakimi Fenerbahçeli!

Şikenin hakimi Fenerbahçeli!
"Fenerbahçeli olduğumu gizlemedim"

Şike davasında son kararını verecek olan Yargıtay 5. Daire Başkanı Ahmet Ceylani Tuğrul'dan gündemi sarsacak açıklamalar...

Şike davasında son kararını verecek olan Yargıtay 5. Daire Başkanı Ahmet Ceylani Tuğrul, Taka Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Tuğrul, “Dosya henüz Yargıtay Başkanlığından bize gelmedi. Gelince dosya üzerindeki delillere ve vicdanımıza göre karar vereceğiz. Fenerbahçe kongre üyeliğimi gizlemedim. Buna da gerek duymam. Zira insanın en büyük mahkemesi kendi vicdanıdır ve ben önüme gelen dosya ne diyorsa onu diyeceğim. Benim öz yeğenlerim de Trabzonlu. Herkes şunu bilsin ki, dosyada hukuken ne varsa karar da öyle çıkacaktır” dedi.

Kimsenin kendilerini etkileyemeyeceğini söyleyen Tuğrul, herhangi bir makam ve mevki tarafından aranmadıklarını söyleyerek, “Burası en üst makamdır. Ben ve arkadaşlarım önümüze gelen dosyalara sadece bir hukuk dosyası olarak bakarız. Ben hayatı boyunca dik durmuş biriyim. Ekşi yemediğim için de karnım hiç ağrımadı. Bundan sonra da aynı olacak. Yargıtay başsavcılığındaki inceleme bitip bize geldikten sonra bu davaya öncelik verecek ve en az 5 kişilik komisyonla dosyayı incelemeye başlayacağız. Dosya bize geldikten sonra 2-3 ay içinde kararı veririz” ifadelerini kullandı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com