Şikeye radikal çözüm!

Şikeye radikal çözüm!
İtalya'da peşi sıra gelen şike skandalları, Başbakan Monti'yi de öfkelendirdi. İtalya Başbakanı, "Belki 2-3 sene futbolu askıya almak fena olmaz" deyince futbol dünyasının sert tepkisiyle karşılaştı.
Son olarak Lazio'nun kaptanı Stefano Mauri ile Padova'da forma giyen Omar Milanetto'nun tutuklanması ve şampiyon Juventus'un çalıştırıcısı Antonio Conte'nin de soruşturma altına alınmasıyla sonuçlanan şike operasyonu üzerine İtalya Başbakanı Mario Monti adeta patladı. 
 
İtalya-Polonya Hükümetler arası Zirve'nin ardından şikeyle ilgili soruları da yanıtlayan Monti, "Kendime, acaba futbolu 2-3 sene askıya alsak, bu biz İtalyanların olgunlaşmasına yarar sağlar mı diye soruyorum. Bu değerlendirmeye alınmalı. Kamu paralarının, futbol kulüplerinin borçları için çarçur edilmesini kabul edilemez buluyorum" diye konuştu.
 
Bu sözlerinin açığa kavuşturulması istenen Monti, "Ben bunu hükümetin bir teklifi olarak söylemiyorum ama yıllar önceki bir futbol tutkunu olarak böyle hissediyorum" dedi. 
 
MONTİ UTANÇ VERİCİ BİRİSİ
 
Başbakan Monti'nin bu sözleri üzerine bazı gazeteler internet sitelerinde, "Başbakan'a katılıyor musunuz?" sorusunu içeren anketler düzenlemeye başladı. İtalyan futbol dünyasını karıştıran açıklamaya en sert tepki, Palermo kulübü Başkanı Maurizio Zamparini'den geldi.

Zamparini, "Bu ülkede en utanç verici şey, Monti gibilerin bunları söylüyor olmasıdır. Monti, bizi ve İtalya'yı yok eden bir utanç. Böylece cahilliğini ortaya koymuş oldu. Devlet, her yıl profesyonel futbol kulüplerine 800 milyon Euro veriyor" diye öfkesini dile getirdi.

Zamparini bununla da kalmayıp, "Çok öfkelendim. Bu bir ahmaklık. Monti, salak bir demagoji yapıyor ama halkın asıl sorunlarına değinmiyor. Bu ülke batıyor. Sokağa çıksın da halkı bir dinlesin" diye devam etti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com