Şike'ye siyaset karıştı!

Şike'ye siyaset karıştı!
Geçen hafta Polonya'nın Gdansk kentinde AB Dönem Başkanlığı yönetimiyle UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino arasında yapılan toplantının ana gündem maddesi 'şike' oldu!

Toplantıya Polonya, İngiltere, Macaristan, İtalya ve Portekiz'den spor bakanları ile Kıbrıs RK, Fransa, İspanya ve Danimarka'dan üst düzey yetkililer katıldı.

Avrupa Bakanlar Konseyi, UEFA tarafından hazırlanan şikeyle ilgili yasa tasarısını Avrupa Birliği'nde görüşme kararı aldı. UEFA ile birlikte çalışmak için de Avrupa Bakanlar Konseyi karar aldı. Tüm üye ülkelerle birlikte çalışılacağı bildirildi. Toplantıda, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF), FIBA ve Avrupa Olimpiyat Komitesi EOC üyeleri de katıldı.

AB yetkilileri Infantino'ya, şike konusunda 'tam yetki' verirken, 'somut ve hızlı adımlar atılması' talebinde bulundular. Çıkan bir başka sonuç ise hükümetlerin şikeyi bir suç olarak görmesi talebi oldu.

Infantino kapanış konuşmasında, "Şikeye karşı mücadele, hükümetler ve spor kulüplerinin ortak bir yaklaşımı geliştirmesi gerektirir. UEFA, bu hedefe ulaşma yolunda büyük bir adım olan bu toplantının sonucundan çok memnun. Biz gelecek ay yapılacak toplantının sonuçlarını bekliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com