Şık’ın annesi: “Hiç ümidim yoktu, sevinçten uçuyorum”

Şık’ın annesi: “Hiç ümidim yoktu, sevinçten uçuyorum”
Ahmet Şık'ın annesi Fatma Şık, oğlunun bugün tahliye edileceğine ilişkin hiç ümidinin olmadığını, haberi alınca sevinçten uçtuğunu söyledi.

İstanbul 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nin OdaTV davası kapsamında tutuklu yargılanan sanıklardan gazeteci oğlu Ahmet Şık'ın tahliye edildiğini öğrenen Antalya'daki annesi Fatma Şık, sevinç gözyaşı döktü. Fatma Şık, oğlunun bugün tahliye edileceğine ilişkin hiç ümidinin olmadığını, haberi alınca sevinçten uçtuğunu söyledi.
 

BU HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Konyaaltı'ndaki evinde oturan 64 yaşındaki Fatma Şık, DHA muhabirinin sorusu üzerine, bugün saat 17.00 sıralarında, savcının oğlu Ahmet Şık'ın tutukluluk halinin devamını talep ettiğini öğrendiğini belirterek, "Bu haber üzerine elim kolum bağlı kaldı. Hiç ümidim yoktu. Saat 18.15 sıralarında büyük oğlum (Bülent Şık) aradı, Ahmet'in tahliye edildiğini söyledi. Sevinçten uçuyorum, konuşamıyorum, ne diyeceğimi bilemiyorum" dedi.

Ahmet'in tahliye edilmesi halinde kurban keseceğine ilişkin adakta bulunduğunu belirten Fatma Şık, "Yarın kurban keseceğim. Ahmet kurban kesmemi istemiyor. 'Ben görmeyeyim' diyor. O gelmeden kurbanımı keseceğim, hazırlayacağım" diye konuştu.

Duruşmayı izlemek üzere İstanbul'a giden Ahmet Şık'ın Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan ağabeyi Yrd. Doç. Dr. Bülent Şık da DHA muhabirine telefonda, bugün avukat Fikret İlkiz'in tüm sanıklar adına çok iyi bir savunma yaptığını, basın özgürlüğü konusunda çok iyi hazırlanmış bir konuşma yaptığını belirterek, "Bu savunma üzerine tahliyeyi beklemeye başladım. Dava bitmiş değil ama bu önemli bir adımdır. Bunca zamandır, yazılan çizilenlerden, iddianamede yer alanların dışında hiç bir somut delil sunulamadı. Somut delil bulunamamasının da tahliyelerde etkili olduğunu düşünüyorum" dedi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com