‘Sıkıntı büyük olabilir’

‘Sıkıntı büyük olabilir’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'ya gitmek üzere Balıkesir'e geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’ya hareketinden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada AFAD ve Soma’da bulunan 2 büyük kurtarma ekibinin işin üzerinde olduğunu söyledi.

 

Hayatını kaybeden veya göçük altında kalan işçilerle ilgili herhangi bir rakam vermeyen Bakan Yıldız, ‘Verilen rakamların her birisi farklı rakamlar çıkar, Soma’ya gidince tek ağızdan takip edip paylaşacağız. Çok fazla rakamlar üzerinde durarak yetkili arkadaşlarımızı yanlış rakamlar vermeye zorlamayın’ diyerek gazetecileri uyardı.

Bölgede çalışan ekiplerin çok tecrübeli olduğunu bildiren Bakan Yıldız, ‘Yer altına temiz havanın verilmesi önemliydi, yangın olmayan bölümlerde tahliye havası temiz hava verme kısmına çevrildi’ diye konuştu.

İhmal olup olmadığı sorusuna cevap vermeyen Yıldız, ‘önce işçi kardeşlerimize ulaşmamız lazım’ dedi.

SIKINTI BÜYÜK OLABİLİR

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, özel uçakla Ankara’dan Balıkesir Havalimanı’na indi. Bakan Yıldız’ın şu anda Soma’ya karayoluyla hareket halinde olduğu öğrenildi.

Enerji Bakanı Yıldız  Soma’da maden kazasıyka ilgili olarak ”Sıkıntı büyük olabilir. Şu anda Soma’ya hareket halindeyiz. Mahsur kalanlar ve ölü yaralı konusunda net bir bilgi yok” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com