"Sıkıysa bu soruları AKP'ye sorsun"

"Sıkıysa bu soruları AKP'ye sorsun"
Yeni Şafak gazetesi yazarı Yasin Aktay'ın CNN TÜRK yayınında, "CHP'nin Meclis'te toplanalım demesi doğruydu ama tarih yanlıştı" sözlerine CHP'den tepki gecikmedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "4 günde 30 şehit veriyorsanız bu işin tarihi olmaz"
Oran, "Bu şahıs bir tetikçi ve köşe işgalcisi... Gazeteci dersek gazetecilere saygısızlık etmiş oluruz" diye konuştu.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın hedef aldığı isim Yeni Şafak gazetesi yazarı Yasin Aktay.
 
Aktay'ın CNN TÜRK yayınında, "CHP'nin Mecliste toplanalım demesi doğruydu ama tarih yanlıştı" sözleri, tarafları karşı karşıya getirdi.
 
Aktay, "14-15 Ağustos gibi bir tarih verdi ki o tarih bir kere Ramazan'ın son günlerine denk geliyor, Kadir gecesine. Öyle bir zamana da denk geliyor ki örgütün amaçlarına son derece hizmet edecek bir tarih oluyor" diye konuştu.
 
Oran ise, "Bu işin tarihi olmaz. 4 günde siz 30 şehit veriyorsanız bugün cumartesi, bugün pazar bugün Kadir gecesi, Ramazan günü böyle birşey olmaz. Siyaset kurumu acil bir şekilde görev üretmek zorunda. AKP ve MHP gelmediler, çözümsüzlük noktasında PKK ile aynı noktaya düştüler" diye konuştu.
 
Gazeteci Aktay, CHP'nin Meclis tatil değilken de istenen katkıyı yapmadığını savundu. CHP'li Oran ise, "Son 2 yıldır sorunu tüm boyutları ile ele alan raporlar, çözüm önerileri ortaya koyduk" yanıtını verdi. 
 
Aktay, "Biz herşeyi yaptık ama hükümetten yanıt almadık demek için sanki yapıyormuş gibi bir izlenim doğuyor ve güven bunalımı oluşturuyor" derken, Umut Oran da, "Eğer bir iktidar 11 yıldır iktidardaysa çözüm üretmesi gerekir. Dolayısıyla eleştirilmesi gereken yer AKP. Eğer sıkıysa bu soruları iktidar partisine sorsun" şeklinde konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com